Як вибрати вагонку для будівництва В наш час ринкової економіки кількість товарів таке, що розбігаються очі, і найчастіше, губишся при виборі самого, здавалося б, простого матеріалу.

Насамперед розберемося, з яких порід дерева зроблена вагонка, на підставі цього робитимемо наш вибір.

Якщо нам потрібна вагонка для обробки приміщення, будинку, терраски, загалом, внутрішнього оздоблення, то беремо вагонку з хвойного масиву.

Якщо ви шукайте вагонку для лазні краще всього підійде липа та осика за двома важливими показниками: вони добре переносять перепад температур, вологу, яка в лазні буде в надлишку. Так само не забуваємо, що внутрішня обробка лазні - це не просте заняття, його краще робити, порадившись з фахівцем.

Далі розглянемо конкретно хвою, вона найбільш підходить для обробки зовнішніх будівель, тому що в хвої багато смоли, яка захищає її від гниття і розкладання, але фарбувати її все одно необхідно.

Вагонка з смереки, навпаки, дуже чутлива до вологи, це взагалі специфічний матеріал, до якого багато хто ставиться з нелюбов'ю. Так само не любить вологу і береза.

Самої ж благородною і придатною для будь-якого виду робіт є вагонка з модрини.

Як вибрати вагонку для будівництва
Як вибрати вагонку для будівництва

Якщо ви чітко знаєте для чого будете використовувати матеріал, то ви без проблем зможете вибрати хорошу вагонку.

Далі розглянемо відмінність євровагонки від звичайної вагонки, це не маловажний фактор, який необхідно враховувати, якщо ви хочете вибрати якісну вагонку. Так само корисно буде знати про заготівлю і обробку деревини в цілому.

Отже, євровагонка має великий вибір розмірів, як в ширину, так і в ширину, ще вона розрізняється за профілем і має більш високу якість. Звичайна вагонка має менше характеристик і, як правило, не дуже висока якість виконання. Так само вагонка залежно від товщини може використовуватися в різних умовах, це дуже важливо при виборі вагонки. Так для обробки в приміщеннях повинна бути використана вагонка товщиною 12-18 мм, а для зовнішніх робіт - 18-23мм.

За великим рахунком, коли ви купуєте вагонку в спеціалізованих магазинах, вам продавець повинен підібрати потрібний тип вагонки, який підходить під ваші вимоги. Завжди, коли купуєте щось нове, що ще не використовували, консультуйтеся у спецмагазинах або шукайте відповідь в мережі.