Садові доріжки Доріжки в саду – обов'язковий елемент ландшафтного дизайну. Вони виконують функціональну та естетичну роль.

З практичної точки зору доріжки потрібні:

• щоб не витоптували весь ділянку,
• щоб можна було вільно переміщатися в дощову погоду,
• щоб правильно організувати простір.

Декоративна функція пов'язана з тим, що з допомогою доріжок сад можна розділити на зони, дотримати загальну стилістику.

Доріжки можуть бути прямими і зігнутими. Перед будівлею потрібно визначитися з їх призначенням. Від цього залежить вибір матеріалу і технології будівництва.

В'їзд або вхід у двір роблять міцним, міцним, здатним витримувати великі навантаження. Зазвичай в цих місцях роблять міцну основу, добре бетонують, викладають тротуарну плитку або камінь-пластушку. Іноді використовують камінь або колоди, щоб зробити бруківку.

Доріжки до підсобних приміщень, альтанок, бані роблять прямими, з міцних матеріалів.

По самому ж саду можна прокласти звивисті стежки з пластушки, спилов дерев, щебеню, дощок, цегли, ін. Це залежить від стилю, вибраного для саду.

По контуру доріжки слід оздоблювати. Для цього підійдуть готові бетонні поребрики, камінь – бут, низький тин або штахетник, дошки, декоративний паркан, що продається в магазинах.

Можна посадити живопліт з низькорослих чагарників. Уздовж доріжок добре виглядають рабатки і бордюри з квітучими однорічниками. Самі стежки виглядають ефектно на тлі зеленого газону.

Доріжка не повинна бути ідеально рівною, слід робити ухил, щоб дощова або тала вода вільно стікала. Іноді уздовж доріжок встановлюють спеціальні водостоки або риють невеликі канавки. Це необхідно, щоб доріжка довше служила і не вимагала ремонту.

При будівництві садових доріжок слід передбачити їх освітлення в темний час доби. Зараз використовують автономні точкові світильники, які розподіляються рівномірно по ділянці і встановлюються вздовж шляхів переміщення. Деякі моделі можуть накопичувати сонячне світло протягом дня і працювати на ньому ввечері. Звичайно, в негоду вони навряд чи освітять ділянку.

Якщо на ділянці є невеликий ставок або водоймище, то навколо нього доцільно влаштувати кам'яну бруківку. Дерево або інші швидкопсувні від вологи матеріали навряд чи підійдуть. З естетичної точки зору камінь на тлі води виглядає особливо красиво.