Основні поняття про залізобетоні Залізобетон є найпоширенішим штучним матеріалом повсюдно використовуваним в будівництві. Даний матеріал володіє цілим рядом переваг як технічних, так і економічних в порівнянні з іншими будівельними матеріалами і це не дивно, адже саме залізобетон не потребує прийняття будь-яких заходів щодо його захисту від руйнівного впливу навколишнього середовища.

Споруди, зведені з використанням залізобетонних виробів досить довговічні і не схильні до впливу вогню. Залізобетон складається з двох основних складових, бетону і вмонтованою в нього арматури, які при спільному використанні доповнюють один одного. Арматура, надійно захищена бетоном не схильна до корозії, а сам бетон з плином часу збільшує свою міцність. Такий матеріал як залізобетон відмінно витримує досить сильні динамічні, а також статичні впливи постійно надані на нього. Також цей матеріал має відмінну несучу здатність. Поняття залізобетон має на увазі під собою загальна назва різних конструкцій виготовлених із застосуванням бетону і сталевої арматури.

Застосовуючи залізобетон можна з досить великою легкістю зводити конструкції самої різноманітної форми. Бетон є основною складовою залізобетону і виготовляється з якісного цементу, в який додають різні наповнювачі, такі як щебінь, керамзит, гравій і так далі, потім одержану суміш заливають певною кількістю води, перемішують, після затвердіння отриманого розчину і виходить бетон, який по своїй міцності практично не поступається природному каменю.

Перед процесом застигання рідким бетоном заливають особливі металеві конструкції, в результаті ми отримуємо якісний матеріал залізобетон, який вбирає в себе відмітні ознаки даних матеріалів. Адже арматура відмінно справляється з розтягом, а от бетон відмінно протидіє силам стиснення, на відміну від сталевих прутів, саме так ці матеріали доповнюють один одного, спільно створюючи унікальний по своїй міцності будівельний матеріал. Для того щоб забезпечити найкраще зчеплення бетону з арматурою і уникнути її ковзання всередині готового виробу при виготовленні залізобетону використовують арматуру зі специфічною поверхнею. Перед використанням арматурні стрижні, а також конструкції, виготовлені з неї, очищають від бруду.

Залізобетонні вироби від компанії УМЗ 22: ЗБВ для будівництва бувають напруженими, які виготовляють, застосовуючи попередньо напружену арматуру, так і звичайними.

Напружені залізобетонні конструкції набагато міцніше і довговічніше звичайних конструкцій. При їх виготовленні на 50% зменшується кількість використовуваної арматури і на 20 % знижується вага такої конструкції. Також використання попередньо напруженого залізобетону дозволяє підвищити жорсткість конструкції і зменшити її прогин, а також можливість появи тріщин.