Переваги рулонного газону За будь-яким рівним і доглянутим газоном варто маса витрачених зусиль і часу, особливо якщо мова йде про справжню траві. Щоб зробити створення газону більш швидким, був розроблений спеціальний рулонний матеріал, що складається з шару дерну і трави зручною висоти, вирощеної на спеціальних виробничих полях.

Там же такий газон насичують поживними компонентами, що дозволяють йому безболісно переносити перевезення та адаптацію на новому місці.

До переваг такого типу газонів відноситься те, що з його допомогою можна дуже швидко оснаститися зеленим покривом на своїй ділянці, при чому на його укладання йде не так багато часу. Шар дерну має підвищену щільність, стающую надійною перешкодою для всіляких бур'янових трав, тому прополювання на такому газоні не потрібно. Заходи з озеленення території можуть проводитися відразу після закінчення будівництва, з можливістю швидкого отримання візуального результату, при чому особливої прив'язки до сезону немає: ці заходи можуть проводитися в будь-який час, крім зими.

Самі заходи з укладання рулонного газону проводиться в такому порядку:

1. Підготовка. На самому початку треба провести хімічний аналіз грунту: найбільш оптимальний варіант для рулонного газону - слабокислі грунту. З території укладання прибирають будівельне та інше сміття, стару траву і бур'яни. Незайвим буде обробити грунт гербицидными речовинами для знищення бур'янів. При вирівнюванні території важливо пам'ятати про необхідність невеликого ухилу всього ділянки для природного стоку води – до 5-ти градусів. Штыковка і оранка щільних ділянок проводиться на глибину до 15 сантиметрів (якщо грунт дуже щільний і важкий на 25 см). Для розпушування краще всього застосувати культиватор чи граблі. Виходячи з аналізу ґрунту, після цього проводиться її добриво відсутніми мінеральними або органічними компонентами. Сідання землі проводиться за допомогою спеціального газонного ковзанки після попереднього поливання.

2. Укладання. При розкладці рулонів зазвичай застосовують шаховий порядок, після чого здійснюється їх розкочування. При укладанні спостерігають паралельність відносно доріжок на ділянці. Початком укладання зазвичай служить прямокутне місце, при чому окремі рулони повинні щільно торкатися один до одного: накладання або залисини в даному процесі неприпустимі. Якщо майданчику має ухил, то при укладанні газон потрібно зорієнтувати горизонтально. При переміщенні по газону під час укладальних робіт важливо спостерігати обережність, використовуючи для цього укладені поверх дошки. Для додання обрисів газону по краях він підрізують ножем або заточеною лопатою.

Переваги рулонного газону

3. Трамбування. Завершальним етапом облаштування газону рулонним методом є його ущільнення за допомогою спеціального ковзанки. Після цього покладену траву поливають щодня протягом перших 5-6 днів: це дасть можливість їй швидше прижитися.

Хоч рулонний газон коштує дорожче, ніж прості насіння, однак різниця в ціні цілком компенсується швидкістю досягнення результату.