Як вибрати пісок для будівельних робіт Довговічність і міцність споруджуваного об'єкта залежить від якості використовуваних для будівельних робіт матеріалів. Незамінним компонентом більшості розчинів і сумішей є пісок.

Основними компонентами більшості різновидів піску є польовий шпат, кварц і різноманітні домішки. Основна маса піску, при стандартній схемі будівництва, витрачається на зведення монолітного фундаменту.

Питання вибору підходящого матеріалу для будівництва сьогодні досить актуальне. Існує безліч постачальників піску, відповідно якість і властивості матеріалу значно відрізняються. Тому перед придбанням піску необхідно знати певні критерії вибору якісного матеріалу. У відповідності зі стандартами до основних якісних показників піску відносяться: зерновий склад, наявність глинистих або пилоподібних частинок, вологість.

Найдешевшою різновидом піску для будівництва вважається кар'єрний пісок, який добувають відкритим способом. Такий пісок дуже часто використовується в якості наповнювача при приготуванні бетонної суміші. З метою економії на доставці, купувати такий пісок необхідно в довколишніх кар'єрах. Щоб купити пісок кар'єрний з найменшими витратами, можна звернутися до прямим постачальникам або найняти вантажний автомобіль і закупити матеріал безпосередньо в кар'єрі.

Перед покупкою слід визначити якість матеріалу. В першу чергу необхідно звернути увагу на крупність зерна, для різних будівельних робіт використовується пісок різного розміру. Даний параметр визначається візуально, можна взяти жменю піску і уважно розглянути. Не допускається наявність у матеріалі великих забруднюючих частинок, в т. ч. трава, гілки і т. д.

Для перевірки піску на предмет наявності дрібних забруднюючих речовин можна використовувати прозору тару. Пластикову пляшку засипають на третину піском і додають воду, після ретельного перемішування піску дають воді відстоятися. Якщо пісок покрився сторонньою речовиною товщиною більше 5 мм, а вода виявилася занадто брудною, то від придбання такого піску краще відмовитися.

Таким чином, краще всього купувати пісок безпосередньо з кар'єру. Якщо є можливість вибору, то перевагу необхідно віддавати промиту або просеянному матеріалу. Оптимальний розмір гранул для різних робіт відрізняється, наприклад, для будівництва фундаменту підійде крупність піску в межах 2 мм, а для штукатурних та інших оздоблювальних сумішей – 0,5 мм. Правильно підібраний пісок дасть можливість отримати максимальний ефект від використання сумішей і розчинів.