Яка лазня краще Будівництво власної лазні – це не данина моді, а цілком розумний крок людей, що піклуються про своє здоров'я. Справа в тому, що банні процедури, що проводяться з розумом, надають феноменальне оздоровчий вплив, що в сукупності зі свіжим сільським повітрям послужить не менш ефективним відпочинком, ніж поїздки на далекі моря.

Щоб побудувати лазню, в першу чергу доводиться зіткнутися з тим, який же вигляд вибрати:

1. Російська. Досить поширений варіант лазні в наших широтах, завдяки деяким сучасним елементів дещо змінив свій первісний вигляд. Головна зміна – використання електронагрівача для нагрівання каменів, на які згодом ллють воду. Створюваний таки чином пар здатний максимально швидко підняти вологість всередині парилки. В якості внутрішньої обшивки найчастіше застосовується вагонка з липи. Ще одна данина класиці – ступінчасті полки, що дозволяє вибрати найбільш оптимальний для себе температурний режим, який може коливатися від +50 до +100 градусів.

2. Фінська. Ще таку лазню називають сауною, і по популярності вона не особливо поступається російській. Характерною її особливістю є створення всередині високих температур при відносно сухому повітрі, до 30 %. Дуже важливо, щоб поряд з сауною розташовувався водойму, куди можна було б вискочити для прийняття контрастної ванни. Якщо немає природного ставка, то найчастіше обладнується штучний басейн для купання. Сучасні фінські лазні найчастіше оснащуються електричною системою внутрішнього нагрівання повітря.

3. Турецька. Таку лазню цілком можна назвати оздоровчим комплексом з трьох відділень, що дозволяє не тільки оздоровитися, але й добре відпочити. Перше відділення призначається для роздягання і загорнутися в простирадло. Друге призначається для миття за допомогою спеціального оливкового мила в мідному тазі. Останнім етапом йде суха парилка, облаштована з мармуру, з якого зроблені також полиці. Після парилки передбачається почергове занурення спочатку в гарячу, а потім у холодну воду.

Яка лазня краще

4. Ірландська. Її ще називають римської, і вона являє собою три відділення парилки, в яких поступово нагнітається температура. Тобто перше відділення служить адаптацією для подальшого поступового збільшення температурного режиму. Як правило, максимальна температура досягає +50 градусів, після чого слід масаж і занурення у воду.

5. Японська. Головною елемент в подібній домашньої лазні – бочка для води специфічної форми, зі спеціальним поріжком для сидіння. Як правило, температура води доходить до +50, при температурі в приміщенні +30 градусів.

Вибір типу лазні передбачає виключно індивідуальні переваги, але загальною для всіх рекомендацією є заборона вживання алкогольних напоїв під час банних процедур. Також не варто занадто затягувати процес пропарювання: в середньому, він не повинен перевищувати 10 хвилин.