Технічний план в новобудові Черговість державного реєстрування будь-якого об'єкта нерухомості була кардинально змінена в 2007 році. Деякий час тому видавали якийсь технічний паспорт, зараз же БТІ надають технічний план.

Більше інформації про це можна дізнатися за наступним посиланням - biznes-kadastr.ru.

Технічний план в новобудові

У цій статті розглянемо, що являє собою якийсь технічний план для новобудов або інших споруд. Подібний документ буде оформлений лише в тому випадку, коли фахівці (кадастрові інженери) проведуть ряд робіт. Як тільки ви отримаєте подібний документ, квартиру можна буде встановити на кадастровий облік. Він дає можливість на законних підставах перепланувати приміщення, реконструювати його, ділити на частини і так далі.

Перш ніж цікавитися вартістю складання технічного плану на квартиру в новобудові, в першу чергу необхідно дізнатися, поставлений сам будинок на кадастровий облік. Найчастіше такою інформацією має безпосереднього забудовник. Додатково варто уточнити план кожного поверху новобудови, а якщо бути точніше, то той розділ, де знаходиться ваша квартира.

Особливості технічного плану квартири

Технічним планом називають спеціальний документ, в якому фіксуються дані стосовно параметрів приміщення. Багато, по недосвідченості, можуть сплутати паспорт з планом, у зв'язку з чим не завжди мають розуміння, де його можна отримати. По суті, план є розширеною характеристикою особливостей квартири, де можуть міститися і деякі додаткові відомості, наявні у технічному паспорті. Ця інформація буває двох частин, де одна з них – текстова, в якій вказують наступні параметри:

• до якого інвентарним номером належить об'єкт нерухомості;
• в якому році було вироблено будівництво споруди;
• використовувані в будівництві матеріали;
• загальна площа житла;
• наявність комунікацій та їх перелік;
• до якого типу належить жиле приміщення;
• де розташована споруда;
• дані, в яких фіксується час проведення обстеження і інженер, виконував роботу.

При виготовленні технічного плану на квартиру передбачається також і друга частина – графічна. На ній фіксується креслення всього поверху, на якому виділяється певна квартира. У цій частині фахівці вказують габарити кімнат і прорізів. Бувають ситуації, коли одна квартира одночасно розташована на двох поверхах, і в цьому випадку вимагається виконання креслення для кожного рівня.

Яких видів буває технічний план

• технічний план для квартири в новобудові;
технічний план для квартири, в якій була проведена перепланування.

У першій ситуації заміряють приміщення, але необхідний, крім правовстановлюючого документа ще й план поверху.

Другий варіант вимагає наявність проекту, який дає можливість здійснити перепланування та погодити її в адміністрації. У деяких ситуаціях подібні заходи здійснюються і без проекту, але ця особливість зазначається в технічному плані. Якщо проект перепланування не був узгоджений на законних підставах, то технічний план просто не пройде кадастровий облік.