Будівництво даху Дах вальмового конструкції являє собою 4 скатну систему, де 2 ската основні трапецієвидні і 2 ската – малі сполучні.

Основні роботи

Приступаючи до проектування даного типу даху важливо врахувати, що 4 скатна система складна і в розрахунках і в зведенні.

Найпростішим варіантом визначення габаритів майбутньої даху є знання точних розмірів ширини і довжини будови.

Крім цього беруться до уваги габарити труби димоходу, віконних отворів у покрівлі та парапетів, а також стикувальних частин покрівельного матеріалу.

На початковому етапі здійснюється робота над:

#10004; перед Розміткою 1dom.kz.

#10004; Установкою кроквяної конструкції.

Розмітку з малою часткою ймовірності похибки можна виробити за допомогою спеціальних шаблонів або заготовленої рейки з шириною 5-10 см і довжиною рівною декільком метрам. Це посприяє у вимірі однакових відрізків площі.

Необхідно зафіксувати осьову точку каркаса, позначаючи розміщення центральної вертикальної стійки. Після чого виконується розмітка місць майбутнього знаходження інших крокв.

Монтаж кроквяної системи починається з укладання мауерлата. Далі встановлюється центрова балка. До неї кріпляться головні стійки опори для конькового бруса типу. Його розташування повинне бути точно по горизонталі з однаковою висотою відносно перекриття будинку

Після чого приступають до кріплення вальмового даху та всіх необхідних покрівельних сегментів.

Завершальний етап зведення даху

До кінцевих етапів складання вальмового даху відноситься:

#10004; Встановлення обрешітки.

#10004; Кріплення покрівельного матеріалу.

Обрешітку прийнято виконувати для більш легкого монтажу покрівельного матеріалу. І з цією метою проводиться настил з дерева або металу.

Спочатку кріпиться до крокв гідроізоляційний матеріал, а слідом обрешітка. Сухі бруси, оброблені антисептиком, монтуються точно перпендикулярно кроквяної конструкції, дотримуючись певного інтервалу.

Покрівельний фінішний матеріал використовується з урахуванням фінансових можливостей і смакових уподобань. Наприклад, металочерепицю, шифер, м'яку покрівлю або настил з металевого профілю. Монтаж здійснюється внахлест знизу вгору.

Приступаючи до складання і монтажу вальмового даху, слід усвідомлювати, що це серйозний процес, що вимагає певних професійних навичок. Але впоравшись з роботою, забезпечується додаткове житлове простір горищного типу в умовах якісного утеплення.