Очерет, як натуральний утеплювач Теплоізоляція приміщень є візитною карткою сучасних методів будівництва та реставрації, адже вона дозволяє створити всередині приміщень не залежить від зовнішніх факторів мікроклімат.

Тенденція до появи безлічі новітніх методів і засобів утеплення породило також відповідну реакцію – повернення до перевірених часом способів, що мають тисячолітню історію. Адже, як відомо, синтезовані матеріали у будь-якому випадку мають певний відсоток токсичних домішок, як би це не заперечував виробник. А ось натуральні способи термоізоляції повністю вільні від таких підозр, і одним з таких способів є захист житла від холоду за допомогою очерету.

Очерет є злакової культурою, з дуже багатою географією поширення. Практично біля кожної водойми можна знайти це невибаглива рослина, здавна використовувався нашими предками в самих різних господарських та будівельних цілей. В якості утеплювача він як не можна краще підійде при облаштуванні дахів і стін сільських і дачних споруд. Очерет дуже дешевий і дуже легкий матеріал, тому при його використанні не потрібно переживати про зрослих навантажень на фундаменти або каркаси.

Якщо порівняти теплоізоляційні властивості очерету, то, приміром, очеретяна подушка в 30 см має такий же ефект, як цегляна кладка в 1,5 цегли (при цьому вага цегли майже в 17 разів більше). Утримування тепла очеретом здійснюється за рахунок його трубчастої структури: а якщо стебла щільно укласти, то вони не тільки будуть захищати від холоду, але і відмінно пропускати пар, забезпечуючи підтримку відмінного мікроклімату всередині будинку.

Самий головний недолік очерету – це його швидка займистість. Для цих цілей в процесі виготовлення утеплювальних подушок їх обробляють спеціальними протипожежними речовинами, зазвичай методом обприскування. У разі випадкового займання дим від очерету не містить ніяких токсичних речовин, небезпечних для здоров'я.

Очеретяний утеплювач володіє і цілим рядом інших функціональних особливостей – він відмінно поглинає шум, не утворює статичного поверхневого напруги, добре протистоїть волозі. За рахунок своїх природних властивостей ця рослина не пошкоджується грибком і цвіллю, так і гризуни обходять його стороною. Але для посилення цих властивостей може застосовується додаткова обробка.