Принципи планування невеликого селянського саду По термінології ландшафтного дизайну селянський сад іменується садом в пейзажному стилі. Його характеристики природного художнього безладу дуже приваблюють сучасного садівника; інша справа, щоб отримати подібний елемент на своїй території, доводиться терпляче чекати не один рік.

Пропонований тип планування дасть можливість максимально прискорити облаштування саду в пейзажному стилі:

1. Планування. Головний ознака селянського господарства – максимальна незалежність у плані продуктів харчування: овочі, фрукти, ягоди, м'ясо, молоко – все це було власного виробництва. Навколо будинку потрібно обов'язково облаштувати мощений майданчик, зробивши її конфігурацію підкреслено неправильною. Вихід на майданчик здійснюється через задні двері, а для проходу в передню частину саду передбачається хвіртка. Доріжку також обладнають без явних обрисів, висаджуючи з боків високі кущі декоративно-квітучих видів. При цьому доріжка розбивається по центральній осі саду: центральна точка позначається простий аркою, прикрашеною плентаються квітами. Арка є тією межею, після якої декоративна садова зона переходить у ділянку з ростуть овочами і ягодами. Дуже часто тут же облаштовується невеликий куточок для висадки квітів, призначених для подальшої зрізання. В кінці саду, за городом, роблять майданчик для господарської будівлі, в якій зберігається садовий інвентар. Тут же поруч облаштовується місце для компостної купи і парника. Найкраще цю господарську майданчик приховати високими чагарниками.

2. Рослини. На клумбах біля будинку зазвичай вирощують солнцелюбивую пряну траву, багаторічні рослини і чагарнички, типу лаванди, розмарину або котовника. За межами основної площадки, з обох боків доріжки, найкраще посадити кущі

Принципи планування невеликого селянського саду
низькорослого і среднерослого типу, а також багаторічні квітучі рослини, здатні цвісти весь сезон. В районі арки, з обох її сторін, прийнято висаджувати високі кущі, типи калини. Вздовж огорожі території ділянки дуже зручно посадити різні плетуться ліани і плющі, для яких огорожу послужить хорошою опорою для зростання. Дерева для такого саду вибираються мають компактну форму росту: горобина, декоративна яблуня, декоративна вишня і т. п. Подібні дерева дуже підходять для невеликого саду як з функціональної, так і декоративної точки зору.