Поради по вибору міжкімнатних дверей Щоб вибрати міжкімнатні двері, доведеться зіткнутися з певною проблемою, адже продажу представлено багато дуже схожих між собою виробів, проте мають конструктивні відмінності.

Тому має сенс хоча б у загальних рисах орієнтуватись в особливостях кожної з типових конструкцій:

1. Фільончасті з масиву. Самий міцний варіант міжкімнатних дверей, здатний витримувати значні експлуатаційні навантаження. Матеріалом виготовлення подібних виробів виступає цілісний дубовий, горіховий, кленовий, грабовий та ін. масив, що відрізняється твердістю. Двері з масиву гарантовано будуть довгот служити, без особливих погіршень зовнішнього вигляду в процесі експлуатації. Для здешевлення іноді застосовується сосновий матеріал, що відрізняється більшою м'якістю. Відрізняють два види з'єднання масиву – в шип і поклейка. Перший спосіб більш надійний, тому що з плином часу відбувається поступове зміцнення сполучних стиків. Клейовий спосіб більш дешевий, проте і ступінь стійкості стиків з часом зменшується.

2. Комбіновані фільончасті. Більш сучасний спосіб виготовлення дверей, дав змогу здешевити продукцію. Зниження ціни стало можливим завдяки застосування недорогих сортів деревини і кріплення з МДФ-пластин. Верхня частина дверних полотен ламінується за допомогою дорогого шпону. За рахунок особливої технології виготовлення конструкції вдалося досягти хороших експлуатаційних характеристик подібних виробів, відмінно імітують справжній шпон. Єдине, що видає імітацію – це більш легкий вагу.

3. Щитові. Відрізняються помітно низькою вартістю, порівняно з дверима з масиву. При виготовленні щитових дверей відбувається заповнення каркаса матеріалом з деревини. Ніші всередині конструкції створюються за допомогою фанери, картону, бруса,

Поради по вибору міжкімнатних дверей
ДСП і т. п. При цьому від збільшення розміру порожнин відбувається зменшення міцності виробу. Поверхня щитових дверей декорується за допомогою ламінату або шпону цінної деревини. При цьому шпоновані двері, виграючи декоративно, поступається в плані опірності впливу вологи і сонця. Ламінат невибагливіший в цьому відношенні, проте в класичний інтер'єр може не вписатися. Вибираючи шпоновані двері, слід дуже уважно стежити за однорідністю поверхні, так як недобросовісні виробники часто змішують шпон різних порід, внаслідок чого може порушитися кольорова і рисунок монолітність.