Як правильно побудувати екобудинок Будинок, в якому ми живемо, справляє постійний вплив на наше самопочуття і настрій. Він впливає на нас також, як і ми на нього. Тому останнім часом, так актуальною стала тема екодома.

• Ділянка під будинок.

В першу чергу необхідно визначитися з розміром ділянки і його розташуванням. Якщо ділянка буде маленьким, дуже важко стане на ньому розмістити у вигідній позиції і будинок, і всі надвірні споруди. Якщо ж великим – можуть залишитися незабудовані частини. Поруч з ділянкою не повинно бути промислових об'єктів, автомагістралей, аеропортів і залізниць. Наявність лікарень, магазинів та школи недалеко від будинку повинно бути обов'язково враховано. І необхідно звернути особливу увагу на освітленість ділянки – будинок повинен бути енергозберігаючим, значить повинна бути максимальна освітленість сонячним світлом.

• Вибираємо матеріали та проект.

Проект екобудинки не сильно відрізняється від проектів звичайних будинків, але є певні нюанси, тому краще всього звернутися до архітектора. Але в мережі зараз представлено досить велику кількість вже готових безкоштовних проектів, тому можна обійтися і своїми силами. А ось до вибору матеріалів для будівництва треба підійти серйозно. Краще всього використовувати ті матеріали, які є у вашій місцевості – це дозволить заощадити на доставці. Основна вимога до матеріалів – екологічність та забезпечення максимальної теплосопротивляемости та енергозбереження. Це всі природні ресурси, такі як: солом'яні блоки, дерево, глина, пісок, очерет.

• Дах екодому.

Особливу увагу треба приділити даху, так як вона гарантує стабільність будинку і збереження тепла. Саме для цих цілей монтується утеплювач з пароізоляцією і простір між утеплювачем і самою покрівлею створює ефект термоса. Сонячні батареї, розташовані на даху, забезпечать екобудинок необхідною електроенергією, а сонячні колектори чудово забезпечать теплою водою. Розташовані прямо на даху водозбірники повністю забезпечать вас рідиною, як для домашнього використання, так і для поливу присадибної ділянки.

• Вікна і двері.

В екодома з даним пунктом, необхідно приділити особливу увагу, адже вони самі великі злодії тепла в будинку. Двері повинні так само бути утепленими, добре пригнанными і подвійними (тамбурними).

Ось ми і з'ясували основні моменти, які треба обов'язково враховувати при будівництві екодому. Такий будинок доступний великому числу населення, він не дорогий, економічний, самообеспечаем і корисний для здоров'я.