Міжкімнатні двері і види матеріалів для їх виробництва При ремонті квартири слід звернути увагу на міжкімнатні двері. Їх у квартирі чи приватному будинку кілька, вони повинні відповідати інтер'єру, підкреслювати і доповнювати його.

У спеціалізованих магазинах великий вибір дверей, слід розібратися, чого ж залежить якість і ціна дверей.

Найдавнішим і найпоширенішим матеріалом для виробництва міжкімнатних дверей є дерево. Добре просушений матеріал прослужить довгі роки буде радувати око розкішним добротним зовнішнім виглядом, різноманітність фільонок і вставок з матового або прозорого скла дозволить втілити найрізноманітніші ідеї дизайнерів в життя.

Дерев'яні verda двері міцні і довговічні, але є і мінуси, в першу чергу, небажана установка в санвузли. Від вологи дерево розсихається, створюється враження, ніби провисли двері, її важко закрити.

Також до мінусів можна віднести і досить високу ціну. Це залежить від породи дерева, якості його обробки, зроблена з цільного масиву або клеєним чином. До речі, клеєні двері в деяких аспектах краще цільних, наприклад, вони більш вологостійкі.

Для зменшення ціни виробники стали використовувати шпон, ДСП, МДФ і ДВП.

#10004; Шпоновані двері можуть бути з натурального матеріалу, так і з штучного. До останніх відноситься сучасний і часто використовуваний екошпон – покриття поліпропіленової плівкою «під дерево».

#10004; Двері з ДСП (пресованої під високою температурою стружки хвойних дерев) – варіант більш економічний. Найчастіше їх встановлюють у школах, інших муніципальних приміщеннях, але користуються популярністю у господарів квартир. Адже крім привабливої ціни, вони мають не менш привабливий зовнішній вигляд.

#10004; МДФ – екологічно чистий матеріал. Вся його клейова складова з натурального компонента, що входить у склад дерева. МДФ – унікальний матеріал, він йде для виробництва не тільки дверей, але і стільниць, елементів меблів тощо

#10004; Двері з ДВП більш вологостійкі, так як матеріал виготовляють не з стружки, а подрібненої деревини. Досить міцні, тим більше при порівняно низькою ринковою ціною. Є мінус – вони дуже тонкі, тому частіше їх використовують на фільонки або як будівельні двері.

#10004; Двері з ПВХ-профілю частіше встановлюють в офісних будівлях, де нестандартні розміри прорізів, а на замовлення пластикові двері можна зробити практично будь-яких розмірів і конфігурацій. Найчастіше ПВХ-двері використовують як перегородки між кабінетами. Цей матеріал простий у догляді, довговічний, міцний і пожежобезпечний, так як не підтримує горіння.

ПВХ-двері можна покрити плівкою, задекорувавши, таким чином, під дерево або ж для додання виробу кольору.

#10004; Скло теж використовується для виготовлення дверей. Його можна побачити на вставках у двері з будь-якого іншого матеріалу. А є і повністю скляні двері. Вони прекрасно підходять для душових кімнат, створюють ілюзію легкості, не завантаженості приміщення. Існують двері з жароміцного скла, їх встановлюють, наприклад, в сауни.

Види скла для виробництва дверей:

#10004; гартоване скло. Самий міцний матеріал, має великий термін експлуатації.

#10004; матове скло (матолюкс) – чудово пропускає світло, при цьому закриває приміщення від сторонніх поглядів.

#10004; триплекс – кілька матеріалів склеюються під тиском і при високій температурі за допомогою спеціальної плівки. Міцне і безпечне скло, але досить дороге.

Міжкімнатні двері слід вибирати виходячи зі смакових уподобань, призначення та наявних коштів.