Перфоратор Kress 600 PSE і потужна дриль SBLR 2480 Я звичайний домашній майстер, що «виріс» на батьковій www.postroil.com, яку без прокрутки патрона не запустиш, а захочеш змінити обертів - обломаешь нігті про коліщатко регулятора.

Все життя намагався знаходити гроші на покупку хорошого інструменту і навіть іноді купував його, але неодноразово купував неякісний - чи то через брак грошей, то із-за відсутності досвіду.

У січні цього року сталася радісна подія - отримав «з рук будівельників» нову квартиру в Єкатеринбурзі. Електроінструмент вирішив придбати на місці. Дружині пояснив, що доведеться свердлити багато отворів в стінах, і вона, перелякана цим, одразу ж погодилася виділити кошти на перфоратор. Переляк дружини пов'язаний зі спогадами про процесі свердління одного наскрізного отвори у бетонній стіні для протяжки антенного кабелю: свердління проводилося в чотири руки.

Я стояв на драбині і працював звичайним дрилем з побідитовим свердлом, а помічниця давила мені на поперек (для додання додаткового зусилля) плюс тримала в руці кружку з водою для охолодження свердла. Процес свердління з перервами тривав близько півгодини часу. Учасники процесу змокли, вимоталися і зареклися так більше не працювати.

Щоб визначитися з тим, що ж з свердлильно-долбежного інструменту мені потрібно, провів майже тиждень в Інтернеті - прочитав купу форумів (найбільше «корисностей» почерпнув на www.master-city.ru) і зрозумів, що DeWALT для мене доріг, а«Інтер-скол» не хочу. Зробив роздруківки характеристик «червоної лінійки» Kress і відправився в шлях.

Прийшовши в один з магазинів інструменту в Єкатеринбурзі, побачив і помпезний Hitachi, і яскравий DeWALT, і незграбний Rebir, і продуманий за кольором і формою Kress (відразу подумав, як би я виглядав, тримаючи в руках 900 PSH-Plus).

Однак нічого не купив. Пішов додому і по дорозі абсолютно випадково побачив №34'2003 «Споживача», на обкладинці якого красувався предмет багаторічних мрій з вертикальним розташуванням двигуна в м'язистих руках. Звичайно ж, журнал купив, захлинаючись прочитав і перечитав від кірки до кірки. Рішення ухвалив таке: для повсякденних робіт по дому не потрібно купувати найпотужніший www.postroil.com, так як з них все-таки нелегко впоратися. Головне, на мій погляд, не думати тільки про універсальність пристроїв, а купувати для різних робіт різні спеціалізовані www.postroil.com. Наступний похід в магазин був уже достатньо усвідомленим - без коливань придбав перфоратор Kress 600 PSE і потужну дриль SBLR 2480 за цілком прийнятними цінами.

Перфоратор Kress 600 PSE і потужна дриль SBLR 2480
Після невеликої обкатки на холостому ходу виконав масу робіт з свердління отворів в бетоні. Неощутил якогось недоліку потужності. Перфоратор зручний тим, що при необхідності можна змінювати силу удару і відповідно позбутися небезпеки виникнення великих сколів на краях оброблюваної поверхні.

При установці металевої вхідних дверей довелося розширювати отвір. 10-15 см бетону будівельники сушили якимось відбійним молотком - дуже важким і потужним. Такий інструмент руйнує, звичайно, добре, але от про акуратності і мови бути не може. Природно, згодом, коли сам почав виводити укоси двері, зіткнувся з необхідністю зняти трохи моноліту по периметру отвору. Купив «піку» під SDS-Plus і довірив цю роботу нового Kress'y Вкоротив відколи й нерівності отвору чисто, рівненько і без якої-небудь напруги. Шматки 4-5 см відвалювалися «без роздуми». Звичайно ж, робота виконувалася без «наруги» над інструментом. Дружина, побачивши, що можна зробити за допомогою нового перфоратора, з радістю погодилася продовжити в подальшому процес оновлення електроінструменту.

Дрилем працював не дуже багато, але її рівний потужний характер сподобався. Люфти відсутні, хороший швидкозажимний патрон, дві швидкості з переключенням на редукторі. При малих обертах без напруги закрутив в стіну кілька десятків www.postroil.com різного діаметру, проте із-за боязні зупинки ротора зміцнився в думці, що закручувати шурупи краще шуруповертом з регулятором моменту. Сподіваюся, дриль при акуратному зверненні проживе достатньо довго.

За словами udinesecalcio.ru з достоїнств техніки Kress можливість від'єднання мережевого шнура. Спочатку я не придавав цьому значення, але поступово прийшов до висновку, що це зручно - не треба бігати до розетки, не доводиться розплутувати клубки дротів. Зручно і те, що можна з'єднувати валізи Kress один з одним.

Дуже сподобалося, що на сайті Kress є on-line режим для замовлення запчастин - в майбутньому обов'язково скористаюся.
Пропозиції, що виникли в результаті експлуатації:
- було б добре, якщо б у дистриб'юторів техніки Kress, крім «заліза», можна було б придбати різні фірмові мастильні матеріали;
- пенали у валізах електроінструменту мають не дуже зручну застібку.

Підводячи підсумки, з упевненістю кажу, що в моїй особі народився ще один прихильник якісної техніки www.postroil.com. Надалі для виконання задумів щодо об'єднання санвузла і монтажу глухий кімнати-вбиральні, мабуть, обов'язково придбаю «червоний» лобзик Kress і акумуляторний або мережевий шуруповерт. А для демонтажу стяжки і стін -відбійний молоток.