Бабуся з дідусем поряд Одним із шляхів вирішення проблеми об'єднання молодих сімей з сім'ями їх батьків могло б стати будівництво суміжних будинків. Однак постійно зростаючі ціни на земельні ділянки, так і подорожчання самого будівництва призводить до того, що такий шлях стає недозволеною розкішшю для людей середнього достатку, які зважилися обзавестися власним житлом.

Яскравим прикладом іншого, більш раціонального, як видається, підходу може послужити цей двоквартирний будинок архітектурно-планувальне рішення якого як не можна краще відповідає сподіванням людей різних поколінь, які вирішили жити під одним дахом. Архітектура цього будинку, призначеного для спільного проживання в ньому двох споріднених сімей, чудово ілюструє сучасні уявлення про добротному житло, викликаючи відчуття надійності та успішності. Зовні споруда нагадує німецький бюргерський будинок. Високі вікна і контрастне поєднання білої штукатурки стін з червоно-коричневою черепицею даху підкреслюють www.postroil.com таких будівель. Крім того, в архітектурному образі будинку присутній цілий ряд цікавих і вельми привабливих деталей: виступаюча з площини даху слухове вікно, а також два еркера, один з яких — з балконом, а інший вінчається окремої двосхилим дахом.

Головна особливість цього будинку — різноманіття варіантів його планувальних рішень, що дозволяють задовольнити потреби сімей різного складу. Наприклад, один з можливих варіантів передбачає чітке зонування житлового простору по вертикалі: на нижньому рівні площею близько 112 м2 розміщується молода сім'я, а на мансардному, більш скромному по площі, але не менше повноцінному за складом приміщень — літні подружжя.

У нижній www.postroil.com велика роль відведена місць проведення сімейного дозвілля. Це насамперед — простора вітальня з каміном, має окремий вихід на відкриту терасу. Досить значне за площею (близько 49 м2), це приміщення дозволяє організувати простір так, щоб усі члени сім'ї відчували себе тут однаково добре. Наприклад, обідній куточок доцільно мати в еркерний, найбільш світлої частини приміщення, а в протилежному, самому тихому куточку вітальні, за каміном, добре усамітнитися з цікавою книгою.

Бабуся з дідусем поряд
Площа інших приміщень нижньої квартири — більш скромний, але цілком достатня для повноцінного життя молодої сім'ї. Зокрема, невеликі габарити кухні компенсуються близькістю до обідній зоні вітальні. Це дозволяє відмовитися від куточка для сніданків і більш раціонально розмістити обладнання кухні. Сервірувати же стіл у вітальні неважко через роздавальне вікно в суміжній стіні. У протилежній частині квартири — спальня батьків і дитяча спільної для цих приміщень просторій ванній, яку можна обладнати комплектом сучасної сантехніки.

Планувальним центром мансардного поверху є просторий хол. Звідси господарі квартири можуть потрапити в будь-яке приміщення квартири. Тут, як і внизу, є все необхідне для повноцінного життя: затишна вітальня-їдальня з примикає до неї кухнею, спальня, ванна і ще одне приміщення, яке може служити і кабінетом, кімнатою для гостей. А якщо молодим господарям нижньої квартири раптом доведеться відлучитися з дому на кілька днів, таким «гостем» може стати їх дитина.

Бабуся з дідусем поряд
Інший варіант планувального рішення більш кращий для багатодітної сім'ї. У цьому випадку окрема квартира площею 131,8 м2 для молодого покоління розташовується одразу на двох рівнях, об'єднаних міжповерхових сходів.

Внизу, на площі 51,4 м2 розташовані вітальня-їдальня, кухня та санвузол для гостей, в мансардній частині площею 80,4 м2 — простора спальня, де досить місця і для великого гардероба і для того, щоб зробити тут легку ранкову гімнастику. Дві дитячі кімнати мають вихід на загальний балкон. Ще одна www.postroil.com — в середній частині мансардного поверху. Вона добре освітлюється через слухове і мансардні вікна, а тому може бути використана в якості студії для творчих занять.

Окрема квартира для старшого покоління в свою чергу займає другу половину нижнього поверху, обладнану окремим входом, що дозволяє господарям жити ізольовано. Хоча все тут скромніше, ніж у варіанті з поверховими зонуванням, склад приміщень дозволяє тим не менш жити цілком комфортно.

Центром просторової композиції цієї квартири є загальна кімната, еркерний частині якої розміщена кухонно-обідня зона. Зліва від входу — комора, а праворуч — ванна. З спальні господарі квартири можуть вийти на відкриту терасу через наявну тут двері.

Бабуся з дідусем поряд
Модернізований варіант будинку з двома ізольованими входами відрізняється тим, що в малій квартирі передбачена окрема кухня. Це дозволяє більш чітко зонувати приміщення квартири і перетворити загальну кімнату в затишну повноцінну вітальню. Нижній блок великої квартири в цьому варіанті також дещо видозмінений: санвузол тут обладнаний душем, є невелика комора.

До речі, можна запропонувати дещо інше цільове призначення малої квартири: тут може проживати або постійний помічник по господарству, або вихователька маленьких дітей. Останнє особливо актуально, якщо обидва батьки занадто зайняті роботою.

Вагомим доповненням до корисної площі будинку є цокольний поверх, який у всіх можливих варіантах планування квартир має в своєму складі котельню. Три інші приміщення можуть експлуатуватися різними поколіннями сім'ї на їх розсуд, наприклад, в якості майстерні, комори або навіть сауни. У самому ж приміщенні доцільно розмістити тренажерний зал або більярдну, де можуть розважитися як господарі, так і гості будинку.

За матеріалами журналу "ДІМ"