Арка Арка є універсальною системою. Вона виглядає значно цікавіше в стінному отворі, ніж простий прямокутник або прямокутна двері. Крім того, арка дозволяє розділити зони в кімнаті, зробити перегородку з проходом або просто створити прохід в кімнату більш привабливим.

Звідси випливає, що арка це універсальне рішення багатьох завдань.

Підготовка

Перше, що необхідно для того, щоб влаштувати провід у вигляді арки, це дізнатися, з якого матеріалу виготовлена стіна несуча вона чи ні.

Арка
Арка

Якщо стіна виконана з бетону і є несучою, виконати в ній арку значно складніше, тому дану задачу варто на якийсь час відкласти, тому що доведеться отримати дозволи і зробити план, так і спорудити арку на стіні з бетону завдання не найпростіше.

Зайнятися цим стоїть, тільки якщо у вашому дизайні арка є невід'ємною частиною. Якщо стіна є некапітальної, то зробити в ній арку не потребує особливих зусиль.Якщо стіна, в якій буде виготовлятися арка, є газобетонної або пінобетонної, то необхідно окреслити контур арки з двох сторін. Для цього необхідно нанести мітки з одного боку і влаштувати в них наскрізні отвори.

Після чого можна починати робити отвір. Отвір в стіні можна спорудити двома методами, вирізати або вибити. Вибити отвір можна за допомогою перфоратора або по-старому за допомогою зубила і молотка.

Вирізати отвір в пінобетонної або газобетонної стіни можна простий ножівкою, тільки необхідно проробити отвір для неї. Важливо перед проведенням робіт переконатися, що у стіні не проходить електричний кабель.

Завершальні роботиАрка
Коли отвір буде зроблений, його краю вирівнюються за допомогою ножівки. Арку можна зробити і в цегляній стіні, але зробити це досить проблематично, тому про це окремо. Вибити деякі цеглини з стіни досить просто, але при цьому важливо не забувати, що цеглини, розташовані вище, можуть просто впасти, отже, вони мають потребу в тому, щоб їх постійно підкріплювали.

Для цього чудово підходить металевий каркас, який буде фіксувати верхню частину стіни, і створить рівні кути зовні арки і рівну поверхню всередині неї. Щоб спорудити арку в стіні для дверей, необхідно користуватися тими ж рекомендаціями, які є вище.Як бачите, нічого складного в цьому процесі немає, і зробити арку можна навіть не володіючи особливими знаннями. Необхідно пам'ятати про всі важливі аспекти цього заняття і все буде добре.