Фільончасті і щитові двері різновиди Перш ніж встановити дерев'яні двері у ваш будинок зможе надати вам таку послугу, вам необхідно передусім розібратися в їх типи й різновиди, зрозуміти з чого вони складаються і яким чином виготовляються.

Ви напевно звертали увагу, що ціни на різні дерев'яні двері досить різні. Ціна залежить іт матеріалу, з якого виготовлені двері і технології виробництва.

Виділяють два основних типи дерев'яних дверних конструкцій: фільончасті і щитові.

Масивні фільончасті двері з твердих порід цінної деревини вважаються найдорожчими. Вони виготовляються за спеціальною технологією, що виключає використання клею.

Замість нього використовують самоблокуються шипові з'єднання. Це дозволяє дещо збільшити термін експлуатації дверей, а також значно запобігає деформації та втрати кольору. Двері з цінних порід деревини - дуб, горіх, тик і граб - вважаються найпрестижнішими і коштують дуже дорого.

Якщо ваш бюджет не дозволяє придбати двері з твердих порід, тоді варто звернути увагу на більш доступний варіант - дерев'яні фільончасті двері з м'яких порід. Матеріалом для їх виробництва служить сосна. Такі двері хоч і коштують значно дешевше, проте в експлуатації вони більш вибагливі, що пояснюється смолистість такої деревини.

Ще більш дешевим варіантом є двері з комбінованих матеріалів. Найчастіше, матеріалами для таких дверей служать ДСП і MDF. Поверхня таких дверей покривається ламінатом або шпоною, а потім вони просочуються різними лаками. В дверях з комбінованих матеріалів багато склеєних поверхонь, що значно знижує термін їх служби (до 50 років).

Однак, зовні такі двері практично не відрізняються від дубових або букових. Виробники підбирають різні колірні відтінки ламінату, які максимально схожі з натуральною деревиною. За недорогу ціну ви отримуєте досить вигідне співвідношення ціни, якості та практичності.

Однак, 90% дверного ринку займають щитові двері. Вони мають стільникову конструкцію з картону, яка зовні практично нічим не відрізняється від бджолиного стільника. Стільникова конструкція дуже міцна. Однак, технологія виробництва щитових дверей досить складна і трудомістка і відбувається вручну. Тому, такі двері виготовляють на маленьких заводах і різних кустарних майстерень.