Реставрація старої міжкімнатних дверей Замінювати старі міжкімнатні двері на нові буває не завжди доцільно. Особенноэто стосується випадків коли старі двері мають гарний дизайн і виготовлені з цінних порід дерева.

Демонтувати і викидати такі двері на смітник просто нерозумно, з цього можна спробувати реставрувати їх своїми руками. Головне не поспішати і точно слідувати нижчеподаній покрокової інструкції.

Крок перший - демонтаж і ремонт фурнітури.

Зніміть дверне полотно з петель, викруткою від'єднайте навіси від дверей і дверної коробки. Відкрутіть ручку(якщо є), зніміть накладки дверного замка, витягніть внутрішню частину врізного замка двері, зніміть накладку під язичок з дверної коробки. Якщо двері зі скляними вставками, демонтуйте їх. Від'єднайте лиштви від дверної коробки, витягніть всі цвяхи або шурупи з наличників.

Очистіть всі предмети фурнітури від фарби і забруднень за допомогою розчинника. Переконайтеся в працездатності навісів і замку, при необхідності відремонтуйте або замініть їх на нові.

Крок другий - видалення фарби.

Для видалення фарби з дверного полотна, коробки і наличників краще всього використовувати метод нагріву. Для цього потрібно потужний будівельний фен, шпатель і стамеска для важкодоступних місць.

З допомогою фена виробляєте нагрівання певної ділянки, після чого шпателем знімайте розм'якшену фарбу. Цей процес досить довгий, так що запасіться терпінням. У важкодоступних, рифлених місцях для зняття фарби використовуйте стамеску і наждачний папір. Видаливши всю фарбу з полотна, дверні коробки і наличників переходьте до наступного кроку.

Крок третій - видалення подряпин і шліфування.

Визначтеся з новим покриттям, якщо ви вирішили покривати фарбою двері, подряпини і виїмки на поверхні замажте будь замазкою по дереву. Після чого злегка відшліфуйте двері дрібним наждачним папером.

Якщо ж ви будете покривати двері лаком, то це потребує більш ретельного шліфування, можливо навіть з допомогою шліфувальної машини, поки не буде досягнутий натуральний колір матеріалу з якого виготовлені двері. Виїмки і подряпини при покритті лаком заповнюються прозорим воском.

Крок четвертий - покриття лаком (фарбою).

Проводити нанесення фарби або лаку на поверхню дверей, слід за допомогою фарбопульта, плавними маятниковими рухами, на відстані 20-30 сантиметрів від поверхні.

Уникайте патьоків і нерівномірного розподілу фарби(лаку) по полотну. При необхідності нанесіть кілька шарів фарби або лаку, але черговий шар наносити тільки після повного висихання попереднього.

Крок п'ятий - збірка двері.

Дочекавшись повного висихання фарби(лаку) переходьте до складання двері. Першим ділом встановіть на колишнє місце наличники. Після цього встановіть на місце замок, прикрутіть ручки і навіси.

Якщо двері має скляні вставки поставте їх назад. І в ув'язненні навісьте дверне полотно на коробку.

Наприкінці хотілося б дати декілька порад:

#10004; При роботі з фарбопультом обов'язково використовуйте респіратор.

#10004; Всі роботи по реставрації краще проводити в не житловому приміщенні, за отруйних випарів від нагрівання і розпилення фарби.

#10004; Якщо ви купуєте нову фурнітуру, постарайтеся купувати вироби в одній стилістичної композиції, що відповідає стилю і дизайну дверей.

Удачі в реставрації!