Що робити, якщо замок на вхідних дверях не відкривається Від якості та надійності замка на вхідних дверях залежить безпека всього житла, однак, навіть найбільш надійні вироби можуть ламатися. Зазвичай у випадку, коли замок не відкривається, відразу викликають слюсаря: однак, перш ніж це зробити, можна перевірити варіанти з самостійним усуненням цієї проблеми, сто заощадить як час, так і гроші.

Основними причинами, за якими вхідний замок перестав відкриватися, можуть бути:

1. Проблема з ключем. Перш, ніж почати шукати причину безпосередньо в замку, варто перевірити варіант з ключем: це може бути як порушення його конфігурації, так і елементарна неуважність, коли застосовується не рідний, але дуже схожий ключ. У будь-якому випадку, щоб виключити цей момент, як потенційно можливу причину ускладнення, слід взяти дублікат цього ж ключа, і перевірити його: якщо і після цього двері не відкривається, значить, причина в чомусь іншому.

2. Двері, дверна коробка. Другий поширеною причиною блокування вхідного замка є слабкість петель, з часом провисаючих під вагою масивної двері: щоб перевірити цей варіант, при відкриванні замка слід трохи підняти самі двері. Особливо це проявляється у випадку, коли замкові ригелі перестали збігатися з отворами в дверній коробці – в такому разі потрібно підсунути під двері ломик, і спробувати їх вирівняти. Якщо двері дерев'яні, варто перевірити, не розбухла вона під впливом вологи: в такому випадку можливо як зсув запірних елементів, так і застрявання самого полотна.

3. Замок. Найчастішими проблемами безпосередньо з замком бувають:

• Ключ погано провертається. Причиною цього може виснаження мастила всередині механізму: для вирішення ситуації необхідно змастити його через спеціальну дірочку, застосувавши для цього машинне масло. Однак, після відривання двері, краще провести повноцінне змазування механізму порошкової мастилом з графіту.

• Ключ не входить до замка, чи входить не повністю. Причиною такої ситуації є наявність всередині свердловини чогось стороннього. Це може бути якийсь дрібний предмет, засунутий в замок дітьми, або застиглий клей. Щоб витягти перешкоду із свердловини, необхідно виготовити пристосування з дроту, і обережно його витягнути: якщо це клей, потрібно стежити, щоб крихти не сильно засмічували внутрішні деталі замку. В такому випадку допомагає введення всередину свердловині невеликої кількості ацетону

Що робити, якщо замок на вхідних дверях не відкривається

• Замерзання замку. Для вирішення проблем подібного роду у продажу є спреї размораживающего впливу. Або можна спробувати нагріти безпосередньо ключ: нагрівати сам замок не можна, інакше може виникнути пожежа. Для розігріву замку в такому випадку можна використовувати окріп, однак згодом механізм потрібно розібрати та просушити.

Якщо жоден з перерахованих способів не допомагає, можна зі спокійною совістю викликати майстра.