Для цього потоки повітря розподіляються для подання в потрібному обсязі. Монтаж вентиляційних решіток здійснюється строго за правилами пожежної безпеки: це дає можливість при загорянні забезпечити виведення диму, знижуючи ризик отруєння гучною газами.
Незважаючи на безліч різновидів і форм, вентиляційні решітки можна розділити на три основні групи:
1. Зовнішні. Як випливає з назви, монтаж даних виробів здійснюється зовні будинків і споруд. Вони захищають отвори повітроводів від забруднень і кліматичних опадів: до того ж, завдяки зовнішнім гратам, в будинок не проникають дрібні тварини, комахи і птахи. Найчастіше можна зустріти алюмінієві вироби даного типу, в комплект яких входять жалюзі, що фіксуються під певним кутом. В окремих випадках жалюзі має підігрів, щоб уникнути обмерзання в холодний період.
2. Внутрішні. Ступінь навантаження на цей тип решіток значно менша, ніж на зовнішні: причина цьому – їх розміщення всередині приміщень. Найчастіше матеріалом подібних елементів виступає пластик, що дозволяє досягати відмінних декоруючих властивостей, компактності, колірного різноманіття. Завдяки цьому вибір підходящої вентиляційної решітки під стиль конкретного
3. Перетічні. Місце встановлення даних вентиляційних решіток – різні проміжні поверхні між двома кімнатами. Це може бути перегородка, двері або простінок. У завдання переточных решіток входить не тільки захист вентиляційних ходів, але і з'єднання двох приміщень: при збереженні повітрообміну забезпечується світло - і звукоізоляція. Обов'язково в оснащення переточных решіток входять V-подібні жалюзі, перекривають один одного.