Різновиди нових фарб Розробники будівельних матеріалів постійно експериментують над створенням нових або удосконаленням вже існуючих речовин. Не так давно на ринку оздоблювальної продукції з'явилося ряд фарб з незвичайними фізичними властивостями, і деякі з них стали користуватися значною популярністю у споживачів.

Найбільшу розповсюдженість отримали наступні вила нових фарб:

1. Магнітні. Поряд зі звичайними компонентами, ці матеріали мають у своєму складі дрібну металеву пил. Декороване за допомогою магнітної фарби основа стає здатним до утримання різних магнітних сувенірів, або малюнків і фотографій, за допомогою магнітних тримачів. Такий матеріал не є шкідливим, і його можна застосувати для покриття всієї кімнати: однак, найчастіше, декорується одна стіна або якась її частина. Магнітні фарби випускаються тільки в сірих відтінках, тому пофарбована нею поверхню додатково тонується водної фарбою з будь-яким кольором. Витрата магнітної фарби – 1л/5м2, для додання необхідних стійких властивостей її наносять у кілька шарів з проміжним висиханням.

2. Для записів. Оброблена такою фарбою поверхня набуває властивості грифельної дошки, придатної для здійснення різних записів або малюнків за допомогою маркера. Ці записи можна витирати і писати нові: у підсумку можна обзавестися свого роду записним блокнотом або грифельною дошкою для фіксації телефонних номерів, різних креслень і позначок. Такою фарбою можна декорувати не тільки стіни, але і меблі, двері – головне, щоб їх заснування мали ідеально гладку поверхню. З цією метою підставу попередньо ретельно готується і шліфується. Під час нанесення і експлуатації важливо строго дотримуватися інструкції, щоб не з'явилися здуття, відколи й подряпини від тривалого використання. Фарба для записів випускається виключно в білому кольорі.

3. Світяться. Речовина здатна у світлий час доби накопичувати світло, а вночі віддавати його протягом 7-8 годин сяйвом блакитного відтінку. У процесі виготовлення фарб в акрилові або латексні матеріали додаються люмінофорні

Різновиди нових фарб
компоненти: їх процентний вміст доходить до 50% від загальної частки. Світяться склади можуть наноситися як ручним, так і аерозольним шляхом – в останньому випадку вони продаються в спеціальних балончиках. Існує кілька колірних відтінків такої фарби, проте при покупці важливо уникати складів з вмістом фтору.

4. Хамелеони. Після декорування такими складами поверхня буде змінюватися в кольорі, реагуючи на різний ступінь освітленості. Варіантів колірної палітри дуже багато, і найчастіше таку фарбу фасують в аерозольні балончики. Існує окрема лінійка фарб –хамелеонів для фарбування шпалер і окремих фрагментів інтер'єру. Як правило, це акрилові склади з особливими пігментами.