Гіпсова ліпнина використання гіпсової ліпнини в інтер'єрі будинку Гіпсову ліпнину широко застосовували для того, щоб прикрашати інтер'єри будівель ще в кінці 19 – початку 20 століття. З її допомогою можна було прикрасити вікно, двері, балкон, нішу.

На даний момент ліпнина буває різноманітна, в залежності від архітектурного стилю: класицизм, бароко або модерн. ledimore.ru пропонує компанія, що займається інтер'єрами – «LeDimore».

Гіпсова ліпнина використання гіпсової ліпнини в інтер'єрі будинку

Гіпсова ліпнина – це відлив різноманітних заготовок із гіпсу. Для здійснення цієї мети застосовуються спеціальні форми, які виготовляють з пластику або гуми. Гіпсовий розчин ліпнини може бути виготовлений різних складів, в залежності від того, наскільки міцним має бути кінцевий виріб. Міцність безпосередньо залежить від того, скільки гіпсу задіяно в розчині. В основному, форми з гуми застосовуються для того, щоб створювати більш складні конфігурації виробів.

Переваги, що відкриваються з використанням гіпсової ліпнини

З допомогою ліпнини можна виготовити багато архітектурні форми, наприклад, це може бути балясин, карниз, кронштейн, стельова розетка, пілястр, колона, ніша, панно, гладкий профіль, фриз, світильник, порізка, камін і так далі.

Варто відзначити, що якість поверхні гіпсової ліпнини чудово, а якщо для її виробництва використовувати гумові форми, то кінцевий матеріал легко піддається обробці, при цьому відрізняється високою міцністю і точністю в розмірах. У випадку, якщо на поверхні ліпнини з'явитися якесь ушкодження, його легко можна відремонтувати. До речі, ліпнина не обов'язково повинна бути виконана в білому кольорі, адже на даний момент є спеціальні барвники, які змінюють колір кінцевого матеріалу.

Ліпнина з гіпсу – протипожежний матеріал, який не піддається негативному впливу цвілі, грибка. В процесі експлуатації вона не буде гнити і псуватися, чого не скажеш про деревини, пластику та інших матеріалів, які піддаються горінню. Ще одна перевага гіпсової ліпнини полягає в тому, що вона не продукує токсичні пари.

Зазначимо, що за допомогою гіпсової ліпнини набагато простіше зайнятися оздоблювальними роботами, якщо порівняти їх з використанням іншого матеріалу – деревини. Крім цього, подібна ліпнина – економічно ефективна, так як зараз її не обов'язково виготовляти безпосередньо на місці.

Виробництво гіпсової ліпнини

На даний момент здійснюється армування ліпнини з допомогою скловолокна, завдяки чому ліпнина може виготовлятися в умовах виробництва, після чого її встановлюють професіонали, внаслідок чого знижуються трудовитрати. Проте, бувають ситуації, коли у споживача стіни не відрізняються особливою гладкістю, а мають западини або опуклості, і, в цьому випадку більш актуально виготовити ліпнину на місці, завдяки чому сирим гіпсом заповнюються всі дефекти стіни.

По суті, прикладної функцією гіпсової ліпнини можна назвати приховування дефектів. Так можна виключити додаткові витрати на заміс, робітників та інші накладки. Вартість виробу також може бути знижена, якщо використовувати форми повторно.

Монтувати гіпсову ліпнину досить просто, чим може займатися практично будь-майстер. Для її кріплення до поверхні використовується спеціальний клей, призначений для цих цілей.