Яка ж двері краще всього підійде для ванної У питанні підбору двері для ванної існує досить велика кількість різноманітних думок. Так, наприклад, дуже багато людей стверджують, що виконані з натурального дерева двері ставити в таке приміщення вкрай небажано, оскільки із-за постійного впливу згубної вологості, прослужити достатньо довго вони навряд чи зможуть.

А значить перевагу, в даній ситуації краще всього віддавати тим дверей, які володіють належною вологостійкістю і стійкістю до серйозних температурних перепадів і легкі в установці. Інші ж, у свою чергу вважають, що двері міжкімнатного типу та двері для ванної, це абсолютно різні речі. Саме за такої кількості різних суджень, перш ніж приступити до ремонту у ванній, дуже важливо правильно підійти до процесу підбору найбільш підходящої моделі дверей, яка змогла б повністю відповідати всім умовам даного приміщення.

Передбачувана сила впливу підвищеної вологості і періодичних температурних коливань у ванній безпосередньо на поверхню двері, зазвичай залежить від розмірів і особливостей планування даного приміщення. Адже цілком природно, що якщо, наприклад, душ буде розташовуватися недалеко від дверей, не відділяючись, при цьому, від неї додатковою перегородкою, то потрапляння на її поверхню дрібних крапельок стане неминучим.

При наявності такого чинника, у ванній бажано встановлювати тільки виключно вологостійкі моделі дверей. Крім цього, перевага таких дверей також слід віддавати і в тих випадках, коли ванна кімната має досить маленькі розміри і, при цьому, дуже погано вентилюється. У всіх же інших ситуаціях, показник вологостійкості у двері особливого значення зазвичай не грає, а значить, можна буде вибирати практично будь-які двері, виходячи з власних смаків та дизайнерського оформлення самої ванної.

Одним з вологостійких варіантів вважаються двері, виконані із скла. Розписне або тоноване скло, у цій ситуації, буде достатньо добре пропускати світло і, в той же час, не дозволити побачити, що відбувається у ванній.

Досить непоганий вологостійкістю також володіють і двері, виготовлені або оброблені з допомогою пластику. Особливо широким попитом сьогодні користуються моделі, виконані з МДФ або ДСП і додатково оброблені ламінатом, що імітує колір і текстуру істинно натуральної деревини. Цей варіант, як правило, стає ідеальним рішенням, коли в квартирі встановлені виключно дерев'яні двері.

Якщо ж показник вологості у ванній дозволяє провести установку звичайної двері, то в цій ситуації краще всього віддати перевагу шпонованим моделям. При цьому в якості основи у таких дверей може виступати практично будь-який матеріал (МДФ, ДСП, пластик тощо), оскільки покритий лаком шпон буде забезпечувати йому досить надійний захист від вологи. Якщо ж ванна має досить великі розміри і відмінно налагоджену вентиляційну систему, а сама двері дуже добре захищена від безпосереднього потрапляння на її поверхню води, то в такому приміщенні цілком можна буде встановити повністю дерев'яні двері, попередньо покриту шаром лаку.