Як ремонтувати невеликі пошкодження бетонної підлоги При облаштуванні підлог дуже часто застосовують заливку бетоном, відрізняється цілим спектром експлуатаційних достоїнств. Але, незважаючи на міцність і довговічність, згодом стяжка може почати руйнуватися, тріскаючись і відшаровуючись.

Утворення цих дефектів веде до зниження міцності всього підстави, тому необхідно правильно реагувати на такі моменти і вчасно проводити ремонтні заходи.

Перед початком реставраційних робіт проводиться візуальне вивчення ступеня пошкодження і виявлення причин їх появи. В залежності від результату обробки отриманої інформації вибираються методи вирішення виниклих проблем. Якщо ушкодження мають локальний характер, можна обмежиться фрагментарними відновлювальними роботами. Вважається, що такий тип реставрації припустимо, якщо відсоток пошкодженої поверхні не перевищує 30% від загальної площі підлоги.

Підготовка до роботи на першому етапі включає винос всій меблів з кімнати і демонтаж підлогового покриття. Місця пошкодження ретельно очищають від пилу, бруду і відшарувань за допомогою залізної щітки. На реставруються ділянки наноситься насічка, після чого вся пил з підлоги забирається за допомогою будівельного пилососа.

Для усунення невеликих вад готується звичайний розчин з цементу й піску (1/3), але в нього додають клей ПВА:

• Вибоїни. Можуть виникати від тривалого впливу на невеликі ділянки стяжки важкої меблів, або в результаті падіння на підлогу важких предметів. В процесі реставрації вибоїну потрібно трохи розширити і поглибити. Після очищення поглиблення його закладають епоксидним розчином або клейовий пастою. Після накладки суміш необхідно протикати сталевим цвяхом, видаляючи повітряні порожнечі, і вирівняти урівень із загальним рівнем підстави. Якщо поглиблення перевищує 5 см, то закладення потрібно проводити у кілька шарів. Після того, як місце реставрації повністю висохне, його потрібно зашліфувати.

Як ремонтувати невеликі пошкодження бетонної підлоги
• Тріщини. Спочатку їх необхідно розшити, в сторони і глибину, застосувавши перфоратор або зубило і молоток. Жолобок очищають від бруду і грунтують, після чого зашпаровують розчином урівень з бетонною стяжкою. Якщо тріщина має значну ширину, за допомогою болгарки по сторонам провадиться додаткова насічка, куди закладається сталеве армування.

• Павутинка. Ділянки з дрібними тріщинами грунтують і зашпаровують за допомогою вологостійкого герметика. Також можна застосувати традиційний ремонтний склад.

• Невелика нерівність. Гребінь хвилі зчищають болгаркою з шліфувальним диском, до отримання виїмки. Після прибирання пилу оброблюваний ділянку грунтується і заповнюється будівельною сумішшю (цілком підійде самовирівнюється розчин).

Захід щодо усунення невеликих ушкоджень важливо проводити з дотриманням всіх технологічних рекомендацій, адже завжди є спокуса трохи скоротити час. Така поспіх часто призводить до повторної появи дефектів на тих же місцях.