Чим змащувати форми для плитки Самостійне виготовлення керамічної плитки для подальшого використання її на дачній ділянці дуже поширене явище, дозволяючи отримувати елементи певних конфігурацій за значно нижчою ціною, ніж у магазинах.

Крім заливального розчину на якість одержуваної плитки впливає правильно підібрана мастило для форм: вона захищає їх від забруднень, а плитку – від появи раковин і дефектів. До того ж, виймання готових виробів набагато полегшується, адже завдяки мастилі вони не прилипають до стінок форми.

Найчастіше форми для самостійного відливу плитки змащують наступними речовинами:

1. Моторне масло. Слід віддавати перевагу відпрацьованого масла, слитому з машини, не використовує дизельне паливо. Для нанесення масла найзручніше застосовувати губку, намагаючись дотримуватися тонкого шару, ніби втираючи речовина в стінки. Пропусків слід уникати, інакше готова плитка буде прилипати і пошкоджуватися в цьому місці. Занадто товстого шару нанесення слід уникати, так як масло почне вбиратися в речовину плитки: це помітно знижує її експлуатаційні якості.

2. Мильний розчин. Робиться вона досить концентрованим, для чого найзручніше застосовувати мило рідкого типу: звичайне мило часто викликає прилипання. Також слід враховувати, що після обробки мильним розчином форми будуть забруднюватися швидше звичайного.

3. Соляний розчин. Самий недорогий спосіб змащення, однак на готовій плитці можуть утворюватися соляні розводи.

4. Соняшникова олія. Буде потрібно досить багато такої речовини, що загрожує значними капіталовкладеннями. До того ж, застосування соняшникової олії іноді призводить до виникнення пустот і налипань. Для запобігання цього рекомендують додавати в масло воду.

Чим змащувати форми для плитки

5. Солярка. Хоч і є поради по її використанні в якості змащення форм, однак ризик появи зайвої жирності і освіта раковин у готовій плитці досить високий. Це ж стосується і гасу.

6. Емульсол. Згідно інструкції, дана мастило рекомендується до застосування на металевих формах, однак її змащують та інші типи ємкостей. Головне при цьому – точно дотримуватися інструкції на упаковці, так як існує кілька різновидів даного речовини. При нанесенні не слід застосовувати кисті, інакше є ризик потрапляння ворси на стінки форм. Також буде потрібно наявність респіраторної маски.