Способи облаштування газону для ледачих Наявність рівного доглянутого газону на присадибній ділянці є майже обов'язковим атрибутом сучасного заміського будинку. Однак, щоб правильно організувати, а потім обслуговувати такий газон, потрібно чимало сил і часу.

У тих ситуаціях, коли немає особливого часу і сил постійно підтримувати повноцінний газон, можна скористатися більш невибагливим альтернативним варіантом – ледачим газоном. По суті, він являє собою звичайну квітучу галявину, не вимагає постійного інтенсивного догляду, але при цьому має досить хороший презентабельний вигляд.

Способів облаштувати такий газон декілька, але найчастіше зустрічаються наступні варіанти:

1. Луговий. Перевага даного газону в тому, що при його організації немає мети домогтися однорідності трав'яного покриву. Як правило, при засіванні використовують комбінацію з різною дикоростучої трави, злакового і бобового типу. Головне – щоб покрив галявини був максимально «кольоровим». Отриманий в результаті дерен не має потреби в постійному догляді або підгодівлі, радуючи трав'яним цвітінням протягом усього сезону. Як правило, такі газони досить стійкі до витоптування, а наявність бур'янів є не зайвою, вносячи свою родзинку в загальну картину.

2. Конюшиновий. Як можна зрозуміти з назви, при засіванні такого газону перевага віддається різновидів конюшини, особливо, білому і рожевому. Завдяки високій стійкості цих рослин до посухи, під галявину підійде будь-який грунт. Оформлений таким чином газон не буде вимагати частих косовиць: бур'яни йому теж не страшні. Покрив галявини виходить дуже м'яким, дуже приємним для прогулянок босоніж. Завдяки тривалому періоду цвітіння, привабливий зовнішній вигляд такого газону буде радувати око тривалий час.

3. Мавританський. Найяскравіший з усіх варіантів газону для ледачих. В процесі засіву в звичайну трав'яну суміш додають однорічні квіти, не потребують особливої делікатності у догляді. Мавританський газон може бути прикрашений одним, або декількома видами квітучої трави.

Способи облаштування газону для ледачих

4. Не трав'яні газони. Для засіву такого виду галявини застосовуються трави ґрунтопокривних сортів, люблячих сирі затінені ділянки. Це може бути барвінок, конвалія, повзуча перстач, вербейник і т. п.

Як відомо, одна з найбільш частих операцій з підтримання краси газону – це його підстригання. Тому, вибираючи відповідні культури для ледачих газонів, воліють низкорастущую траву, розмножується самопосевом.