Як утеплити підлогу на лоджії Навіть у тому випадку, якщо лоджію не планується перетворювати в житлове приміщення, все одно бажано провести її якісну теплоізоляцію. Одним з найважливіших етапів цієї процедури стає утеплення підлоги.

Чомусь власники рідко приділяють даній дії достатню увагу. А адже від нього залежить мікроклімат не тільки лоджії, але і суміжного з нею приміщення квартири. Як же проводиться утеплення підлоги на лоджії?

Підготовчі заходи

Способів теплоізоляції підлоги чимало. Але в кожному разі спочатку доведеться здійснити певну підготовку. Вона полягає в тому, що підлогу лоджії позбавляють від раніше використаних оздоблювальних матеріалів, забруднень і цвілі, якщо вони присутні.

Далі усуваються тріщини і щілини, через які теплоізоляція не буде достатньою. Щоб видалити дефекти, можна використати найпростіший цементно-піщаний розчин. По периметру лоджії укладається стрічка зі спіненого поліетилену, а вся площа підлоги застеляється поліетиленовою плівкою.

Формування ізоляційного шару

Як утеплити підлогу на лоджії
Укласти шар теплоізоляції на лоджії можна по-різному. Самий простий і практичний варіант – насипати прошарок з керамзитових гранул. Її товщина повинна становити не менше 7 див. Альтернативний варіант – покласти шар піноплекс товщиною мінімум 5 див. В другому випадку потрібно прослідкувати, щоб між плитами утеплювача не залишалися щілини. Якщо уникнути їх не вдається, сусідні шматки теплоізолятора склеюють монтажним скотчем по шву. Бажано використовувати одну плиту, площа і форма якої відповідають аналогічним параметрам підлоги.

Монтаж сухої стяжки

Як утеплити підлогу на лоджії
Поверх теплоізоляційного шару укладається стяжка з плит ДСП, ДСП або МДФ. Якщо використовувати плиту відповідного розміру, її навіть не потрібно закріплювати. А для ущільнення стяжки по периметру закладають ту ж стрічку зі спіненого поліетилену. Вона також збільшить теплоізоляцію хоча б незначно.

Фінішна обробка підлоги

За рахунок правильно підібраного матеріалу вдається зробити утеплення ще краще. Оптимальним варіантом стане використання таких підлогових покриттів, як паркетна дошка, теплий лінолеум або коркова плитка. Але перший з цих матеріалів можна застосовувати лише за умови, що на лоджії проведена комплексна гідроізоляція.

Після таких процедур лоджія виявиться чудово захищеною від втрат тепла через поверхню підлоги. Хоча це не значить, що її теплоізоляція стане ідеальною.