Критерії підбору циркулярної пилки Одним з найбільш затребуваних інструментів при наявності дачного або присадибного господарства є дискова пила – з її допомогою розпил будь-якого деревного матеріалу здійснюється в рази швидше, ніж просто ножівкою.

Правильно вибрати циркулярку, як ще називають дискову пилу, досить непросто: ринок рясніє наявністю різновидів і моделей даного пристрою.

При виборі відповідного інструменту рекомендують брати до уваги наступні показники:

1. Потужність. Цей параметр є найважливішим критерієм, адже розпилювання деревини – справа досить трудомістке, але чим потужніший циркулярна пила, тим швидше йде процес, а обмотка двигуна не так зношується. Проте справедливо й інше, що найбільш потужні дискові пристрої володіють значним вагою, тому найбільш прийнятним варіантом буде знайти щось середнє. Показники потужності у даних пристроїв зазвичай варіюються від 1200 до 2000 Вт, при чому найменші з них є ручними: саме такі варіанти більш прийнятні при здійсненні дрібного будівництва на дачі.

2. Глибина пропилу. Що стосується даного показника, то він не дуже відрізняється у циркулярних пив великого і маленького розміру, відповідаючи приблизно 65-70 див. Слід звернути увагу на інструменти сучасного типу, здатні різати під кутом, що встановлюються на свій розсуд.

3. Комплектація. Дуже зручним є наявність обмежувача, що допомагає рівно знімати кромки: саме з його допомогою необрізна дошка перетворюється в обрізну. Ще одна корисну функцію обмежувача – забезпечення ідеального розпилювання матеріалу будь-якої ширини. Окремі більш дешеві моделі можуть комплектуватися запасними дисками.

4. Стаціонарне кріплення. Дозволяє ручний пристрій кріпити стаціонарно, що підвищує точність і зручність роботи. Не всі моделі мають таке обладнання, на що варто звернути увагу.

Критерії підбору циркулярної пилки

5. Сумісність дисків і пили. Так як диски бувають різного діаметру, дуже важливо перевірити, щоб вони відповідали даній пилі. Також диски можуть відрізнятися за своїм функціональним призначенням: кількість зубів прямо пропорційно одержуваного зрізу. Тому для розпилювання таких матеріалів, як ламінат, ДСП, ДВП рекомендується купувати диски з числом зубів від 36 до 48. При роботі з звичайними дошками цілком зійдуть диски з числом зубів 20-24 шт. При роботі з твердою деревиною краще вибирати диски, які мають твердосплавні напайки, що істотно збільшує термін їх служби.