Обшивають стіни мдф панелями МДФ панелі виготовляють з пресованої, дрібної деревної стружки. Завдяки сучасній технології гарячого пресування вони мають дуже високі експлуатаційні показники, не містить смоли і фенолу.

Можна сказати екологічно чистий будівельний матеріал.

Застосовують їх для обробки стін і стель. Така обробка більше підходить для офісів, кафе, але не як не для житлових квартир. Справа в тому, що обшиті панелями стіни виглядають хоч і красиво, але створюється враження, що ви перебуваєте в картонній коробці.

Істотним недоліком МДФ панелей є їх не сумісність з вологою. У приміщеннях з підвищеною вологістю, вони розбухають і перетворюються в будівельне сміття. Не рекомендую застосовувати їх, якщо є хоч найменша загроза з боку води. Вони дуже швидко вбирають в себе жир, який потім не можливо ні чим відмити.

Якщо все ж таки зважитеся обробити стіни цим матеріалом, поговоримо, як правильно виконати монтаж МДФ.

МДФ панелі на каркас

Монтаж МДФ можна робити як на металевий профіль, так і на дерев'яну рейку. Останнє, не дуже зручно, так як рейку важче виставити на площину і вона не так довговічна як метал. Кріплення виробляють на попередньо набраний каркас з профілів UD і CD. Каркас набирається за таким же принципом як каркас для гіпсокартону. Тільки профіль CD розташовується не вертикально, а горизонтально.

Самі ж панелі кріпляться до профілю за допомогою клеймера, одна частина якого вставляється в паз панелі, а інша через спеціальні отвори прикручується до профілю. При монтажі першої смуги, дуже важливо витримати вертикальний рівень. Почнете криво, і вся стіна, буде мати незрозуміло який вид. Для стикування кутів, існують спеціальні кути. Вони вклеюються в кут. На практиці показали себе не дуже добре, для стикування кутів краще застосувати зовнішні і внутрішні кути для пластикових панелей.

МДФ на клей

Якщо стіни у вас рівні, (не мають западин і горбів) то монтаж МДФ можна зробити на клей «рідкі цвяхи». Це найбільш простий і легкий спосіб монтажу МДФ. Клей наноситься на зворотну сторону смуги великими ляпухами, з одного і з іншого краю. Після чого клей з панелі потрібно перенести на стіну, для цього приклейте смугу на її місце, простукаєте її і відірвіть. Дайте клею підсохнути протягом 5 хвилин і «прибийте»смугу назад на місце. Починаючи монтаж панелей на клей, стіну, для кращого зчеплення з клеєм, необхідно обробити грунтовкою. Так само перевага цього методу в тому, що не розкрадається корисна площа приміщення.