Як правильно підібрати дюбеля для піноблоків Використання в приватному будівництві піноблоків набирає велику популярність. Це пояснюється дешевизною самого матеріалу, так і його технічними характеристиками: він простий в обробці, відмінно протистоїть кліматичних впливів і не містить ніяких шкідливих для здоров'я компонентів.

До того ж, зведення будинків з піноблоку відбувається в рази швидше, ніж при використання традиційної цегли.

Проте з причини своєї пористої структури матеріал має специфіку застосовуваних кріпильних елементів, якщо необхідно зведеної стіни з піноблоку зробити кріплення додаткових елементів оздоблення чи декорування. Свердлити отвори легко, а ось звичайні дюбеля не триматися, із-за наявності внутрішніх пустот в основі. Щоб вирішити таку проблему, іноді ще у процесі зведення будинку по місцях ймовірного кріплення додаткових елементів закладається спеціальна кріпильна арматура. Однак ця деталь часто може бути втрачено, так і передбачати всі місця на стіні, де згодом будуть кріпитися радіатори, люстри, меблі, картини та інші предмети інтер'єру, практично неможливо.

Для вирішення цієї проблеми у продажу існують спеціальні дюбелі, призначені для кріпильних робіт на стінах з пінобетону або газобетону:

1. Пластикові. Існує кілька різновидів таких дюбелів, але найбільш популярними є вироби гвинтового типу. Матеріалом для їх виготовлення служить поліпропілен, а по своїй поверхні оснащені широкої різьбленням. Спочатку відбувається вкручування дюбеля в отвір, а потім проводиться вкладання всередину металевого сердечника. Для роботи з подібними дюбелями застосовуються шурупи спеціального типу, з хвостовиком замість капелюшка. Подібний кріплення може служити для встановлення легких полиць, картин, світильників і т. п. Дюбеля рамного типу мають трирівневу конструкцію, і виготовляються з поліаміду. Він відрізняється міцністю і стійкістю до зламів. Для них випускають спеціальні оцинковані шурупи, що дозволяють здійснити надійне кріплення на стіні з піноблоку будь-яких необхідних елементів.

Як правильно підібрати дюбеля для піноблоків

2. Металеві. Матеріалом для виготовлення дюбелів цього виду служить оцинкована сталь, що дозволяє застосовувати їх як усередині приміщень, так і для фасадних робіт. Основною частиною такого дюбеля є порожня цанга і кілька фіксаторів. Для запобігання провалювання углиб стіни служить спеціальний бортик, оснащений зубчиками. Після того, як дюбель заведений в отвір, в нього вставляють гвинт, оснащений гаком на кінці, кільцем або півкільцем, щоб полегшити кріплення необхідного елемента. Даний вид дюбелів передбачає многоразовость свого використання.