Як клеїти галтель в кутах Галтель – це звичайний стельовий плінтус, за допомогою якого закривають зазори між стелею і шпалерами. Продаються галтелі різних розмірів і кольорів, так само існують пластикові і дерев'яні плінтуси.

Ця окантовка, яка встановлюється по периметру приміщення, приховуючи дефекти кутів. Стельові галтелі стали досить популярні з-за своєї високої ціни. Але, при їх монтажі постає не велика проблемка – обробка кутів. У багатьох просто не виходить правильно відрізати плінтус і приклеїти його. Насправді це просто!

Вам потрібно взяти дві галтелі так, щоб стикалися їх широкі сторони. Позначте простим олівцем місця, де вони стосуються. Покладіть плінтуса на рівну поверхню і проведіть, тим же олівцем лінію, від позначки до протилежного кута галтелі. Акуратно відріжте галтелі з проведеної лінії. Робити це краще канцелярським ножем. Лезо ножа у дуже гостре, і не залишить щербин на плінтусах при відрізанні. Тепер потрібно перевірити, чи підходять вони один до одного. Візьміть плінтуса і прикладіть в кут. Якщо стики не рівні, їх можна підкоригувати за допомогою ножа і наждачного паперу.

Як клеїти галтель в кутах
Як клеїти галтель в кутах

Тепер можна приклеювати. На зворотну сторону плінтусів нанесіть «рідкі цвяхи» і почекайте декілька хвилин. Прикладіть їх у кут, притискаючи пальцями. Зайвий клей приберіть шпателем. Якщо в стиках вийшли зазори, закрийте їх силіконовим герметиком. Для відрізання галтелей під правильним кутом можна використовувати стусло. Просто помістивши плінтус в потрібний жолобок на стуслі, і відрізавши через спеціальну проріз канцелярським ножем. Другий плінтус поміщається в стусло дзеркально і так само відрізається.

Але найпростіший спосіб – це купити вже готові кутові деталі галтелі і просто приклеїти їх у кутах. Тим самим ви позбавите себе від стикування плінтусів та заощадите свій час.