Освітлення у вітальні важливий елемент дизайну Як правильно спроектувати освітлення у вітальні? Як адаптувати його до потреб користувачів так, щоб було не тільки світло, але і затишно?

Перш за все, потрібно почати з уточнення всіх необхідних функцій, покладених на освітлення.

Сучасні будинки і квартири повинні бути адаптовані до способу життя користувачів, їх інтересам і звичкам. У вітальні розслабляються після робочого дня, влаштовують сімейні обіди, приймають гостей. Може бути і місцем, в якому зручно працювати, і простором для дитячих ігор, а іноді виконує функцію домашнього кінотеатру.

У невеликих квартирах вітальня - це також спальня, гардеробна і бібліотека. Все частіше вітальню об'єднують з кухнею, значить, і цю можливість потрібно передбачити при проектуванні освітлення.

Загальні правила

Варто для початку визначити основні принципи, якими бажано керуватися, незалежно від призначення приміщень або їх розміру.

І, отже:
-Не слід проектувати світлові рішення, які викликають надмірні контрасти – яскраві/темні;
- Не слід занадто освітлювати приміщення – надмірна кількість світла буде викликати швидку втому;
- Не встановлювати джерела світла, що б'ють в очі – це викликає відчуття дискомфорту і неприємні відчуття;
- Уникати прямої підсвічування скляних або дзеркальних поверхонь;
в інтер'єрах житлових приміщень краще всього підходить тепла кольоровість світла – від 2700K до 4000K;
- Оптимальним рішенням буде виділення декількох окремих зон освітлення.

Перераховані вище рекомендації - це лише загальне керівництво. Потрібні ще дещиця артистизму, почуття смаку і трохи фантазії, засновану на здоровому глузді.

Освітлення у вітальні

Освітлення у вітальні важливий елемент дизайну
Світло повинен бути одночасно функціональним і красивим. Вміло підібраний, він підкреслить достоїнства будь-якого інтер'єру і поліпшить настрій. Вибираючи світильники, слід звернути увагу на те, які лампи в них вкрутити - іноді максимальна допустима виробником потужність лампи, може бути занадто слабкою для приміщення, в якому знадобиться більше світла. Над основним освітленням, потрібно подумати в першу чергу. Воно має рівномірно висвітлювати вітальню, не утворюючи чітких, глибоких тіней. Колір бажаний природний, наближений до денного світла. Коли вже вирішено, яка лампа буде «грати головну роль» з нею погоджують допоміжне освітлення.

У вітальні абсолютно необхідні декоративні лампи. З їх допомогою можна підкреслити обрану частину вітальні або передати загальну індивідуальність стилю. Любителям читати, сидячи на дивані, чи знадобиться додаткова лампа, наприклад, торшер, що світить вниз.

Вибираючи джерела світла, слід орієнтуватися на загальний стиль вітальні. Люстра в стилі ампір, навряд чи буде доречна в промисловому інтер'єрі, а металева настільна лампа зовсім не прикрасить комод з червоного дерева.

Потрібно пам'ятати, що підбір освітлення, це практично мистецтво, і якщо немає впевненості у власних силах, то краще проконсультуватися з досвідченим дизайнером, який допоможе розпланувати світло, скомпонувавши його зі стилем інтер'єру.

Хороший рада

Крихкі частини ламп швидко вкриваються пилом. Щоб їх не пошкодити, для прибирання бажано використовувати антистатичні серветки з мікрофібри.