Рокарій на ділянці Рокарій являє собою штучно створений сад з каменів, який зможе урізноманітнити й пожвавити будь-яку присадибну територію. Допомогти в створенні гармонійного і красивого кам'яного саду можуть спеціально навчені дизайнери ландшафту, хоча його не складно оформити і самостійно.

Рокарій і необхідні матеріали

Якщо власники ділянки вирішать створити рукотворний рокарій – це дозволить проявити фантазію і висловити особисті бажання кожного члена сім'ї. Для того, щоб рокарій не був схожий на безглузду купу валунів, його слід правильно облаштовувати.

Щоб кам'яний сад вдало вписався в загальний дизайн території, його потрібно правильно розмістити на ділянці. Для такої мети вдало підійде територія з невеликими пагорбами і схилами. Якщо ж присадибна ділянка знаходиться на рівнинній території, його можна створити штучно.

Рокарій на ділянці
Рокарій на ділянці

Ділянка, відведена для створення рокарію, повинен добре освітлюватися і переглядатися. Це дозволить розширити кількість рослин, які будуть прикрашати кам'янистий сад. Ще однією умовою вдалого рокарія є гармонійне його поєднання із загальним дизайном всієї ділянки.

Щоб кам'яний сад передчасно не падав і не руйнувався, його потрібно оснастити якісної дренажної системою. Дренажем можуть бути пісок або щебінь, які засипають у котлован, виритий на місці розташування майбутнього рокарія. Крім того, дренаж дозволить виводити зайву вологу з грунту, що не дозволить рослинам гинути і камінню обростати мохом.

Викладаємо камені для рокарія

Рокарій на ділянці
Потім можна починати викладати камені, які можна придбати в найближчому магазині будівельних матеріалів. При створенні кам'янистій композиції, потрібно дотримуватися задуманої послідовності й порядку.

Для різноманітності валуни слід вибирати різних кольорів, розмірів і форм. При дотриманні таких умов, кам'янистий сад стане нагадувати природний скельний пейзаж. Щоб розбавити кам'яна споруда, слід між каменями посадити рослини.

При підборі рослин, слід враховувати їх переваги кліматичних умов, так як рости їм доведеться на кам'янистій поверхні. Щоб рокарій гармонійно виглядав, рослини повинні бути різноманітними та різнобарвними. Починають висаджувати рослини з вершини рокарію, потім поступово переходять до нижніх ярусах.

Рокарій стане відмінним елементом декору будь присадибної території. Щоб він гармонійно виглядав, слід дотримуватися деяких правил і особливостей.