Рекомендації по прокладанню кабелю Для того, щоб забезпечити електроенергією споживача, прокладають кабель, який доставляє її до них від первісного джерела. Наприклад, прокладка кабелю може здійснювати комунікацію між трансформаторною підстанцією та электропомещением, мають щит-розподільник.

Також досить часто потрібне з'єднання шафи управління вуличного освітлення та однієї з опор.

Для того, щоб правильно прокласти кабель в траншеї, слід керуватися наступними рекомендаціями:

1. Оснащення. Кабель повинен обов'язково оснащений бронею, що захищає його від механічних впливів. Якщо броні немає, то потрібно буде використовувати трубу з азбестоцементу або ПВХ.

2. План інших комунікацій. Перш ніж рити траншею, дуже важливо мати креслення інших підземних комунікацій на цій території: в ідеалі, траншея не повинна перетинатися ні з однією з них. Якщо ж цього ніяк не можна уникнути, перетину повинні бути виконані з дотриманням всіх технологічних норм.

3. Глибина. Цей показник визначається багатьма факторами. Наприклад, при проходженні кабелю під автотрасою, глибина закладання повинна бути не менше 1,25 м, або ж застосовувати сталеві труби в якості захисту. За звичайного газону траншея для кабелю, що прокладається глибиною 0,9 м.

4. Огородження. Якщо траншея прокладається по населеному пункту, то повинні бути застосовані спеціальні огорожі, як цього вимагають норми безпеки

5. Траншея. Після викопування траншея на її дно встилається шар піску товщиною 10 см, при чому в ньому не повинно бути ніяких сторонніх предметів і каменів, щоб уникнути пошкоджень комунікації. Після змочування і трамбування піску на нього проводитися укладання азбестоцементних труб або броньованого кабелю. Для з'єднання труб між собою застосовуються спеціальні муфти, а по кожному з країв – спеціальні пластикові заглушки, щоб земля або пісок не потрапляли всередину.

6. Кілька труб. Якщо траншея буде містити кілька паралельних комунікаційних каналів, то важливо дотримуватися між ними дистанцію не менше 10 див. Прокладені труби зверху засипаються шаром піску з обов'язковою трамбуванням, і вже після цього траншея може бути засипана землею. Іноді проводиться закладка сигнальної стрічки, для попередження про проходження

Рекомендації по прокладанню кабелю
комунікації: таку стрічку закладають на половину глибини траншеї.

7. Прокладка кабелю. Якщо труби прокладені правильно, кабель простягається дуже легко і без проблем. Це робиться за допомогою спеціального троса, для кріплення якого з кабелем використовують спеціальні панчохи, дріт або дюбеля. Щоб не порізати ізоляцію, на торцях труби встановлюється спеціальна пластикова воронка. Затягуючи кабель, треба спостерігати велику обережність, щоб уникнути пошкодження ізоляції.