Вибираємо частотний перетворювач на що звернути увагу Перетворювачі частоти (ПЧ) є невід'ємними складовими частинами кількості автоматизованих систем. Вони застосовуються в промисловості і побуті, для приводу транспортних і підйомних механізмів, вентиляторів, кліматичних установок та ін.

Не так вже легко вибрати частотний перетворювач vesper.by - цей каталог з його асортиментом є прикладом). Для того щоб зробити цей процес простіше, розглянемо, на які характеристики необхідно звертати увагу.

Навантажувальна здатність ПЧ

Навантажувальна здатність перетворювача є однією з найбільш важливих характеристик цього обладнання. Вона повинна вибиратися виходячи з номінального значення потужності електроприводу, у складі якого буде використовуватися ПЧ.

Але одного потужності не буде достатньо для вибору найбільш відповідного перетворювача. Також необхідно знати характер перевантажень, які будуть впливати на ПЧ, їх тривалість і рівень.

Здатність переносити перевантаження вказується для ПЧ у відсотках від номінального струму протягом заданого часового проміжку.

Як відбувається гальмування

Також важливим є режим гальмування, яке буде здійснюватися перетворювачем. Вибір цього параметра визначається економічними міркуваннями. Наприклад, якщо ви виберете ПЧ з рекуперацією енергії, він буде коштувати дорожче, але за рахунок економії електроенергії він буде найбільш вигідним в довгостроковій перспективі.

Якщо перетворювач потрібен для механізмів невеликої потужності, підійде варіант, при якому гальмування здійснюється замиканням статорної обмотки на опір. А якщо застосувати гальмування шляхом подачі на обмотку статора більш низької напруги, що виділяється енергія буде витрачатися у вигляді тепла.

Індикація параметрів і способи управління ПЧ

Важливо правильно вибрати спосіб управління обертанням. В якісь механізми це робиться при роботі на постійній швидкості, де-то необхідно їх плавне зміна. Також часто значення має розміщення органів управління: перетворювачі або на виносному пульті або управління за допомогою ПЕОМ.

Звертайте увагу і на індикацію параметрів за допомогою ПЧ. Чим складніше і важливіше привід, тим більше параметрів повинен відображати перетворювач.

Це, звичайно, далеко не весь перелік характеристик частотних перетворювачів, на які потрібно спиратися при виборі. Але це допоможе, принаймні звузити коло пошуку при необхідності купити такий пристрій.