Циркуляційний насос на опалення установка і підключення Для тих власників заміського житла, у яких в будинку присутня індивідуальна опалювальна система, особливо актуальним питанням є питання про рівномірний розподіл тепла у всіх приміщеннях.

Це дуже важливо, для того щоб забезпечити комфортне проведення часу в житло і для гарного прогріву його кімнат.

Для вирішення даного питання в опалювальних системах використовується циркуляційний насос, який нагнітає тиск теплоносія в трубах опалення тим самим, змушуючи його швидше перетікати з ним. Тому якщо встановити циркуляційний насос, то розподіл тепла в кімнатах буде рівномірним і навіть найдальші радіатори опалення, не залишаться холодними.

Який вибрати насос для опалювальної системи?

Циркуляційні насоси, які застосовуються в системах опалення, можуть бути різні по своїй потужності та підключення. Для того щоб правильно визначитися з вибором насоса, перш за все, варто відштовхуватися від наявної системи опалення в будинку. Також важливо брати до уваги і те, чи є в будинку другий поверх, оскільки для рівномірної перекачування рідини по трубах в такому випадку потрібно потужний насос.

Також циркуляційні насоси робитися і по типу. Бувають насоси з сухим і, навпаки, з мокрим ротором. У першому варіанті ротор насоса ніяк не взаємодіє з перекачуваною рідиною, а в другому варіанті - навпаки.

Існує простий спосіб, як можна розрахувати потрібну потужність циркуляційного насоса. Для цього необхідно знати потужність опалювального котла. Наприклад, якщо потужність котла 10 кВт, то потрібно насос, який зможе перекачувати до 10 літрів води за хвилину. Дізнатися цю характеристику можна на корпусі насоса або в інструкції до нього.

Монтаж своїми руками циркуляційного насоса

Перед самостійним монтажем циркуляційного насоса, перш за все, потрібно придбати два дюймових кульових крана, зворотний клапан і фільтр для очищення. Потім різьблення кранів, клапана і фільтра ущільнюють за допомогою фум-стрічку або ж лляної паклі.
При складанні всієї даної конструкції, важливо знати і в правильному напрямку встановити зворотний клапан і фільтр для очищення. Фільтр накручується на насос з того боку, де відбувається забір насосом теплоносія, зворотний клапан, навпаки, встановлюється з іншого боку.

Потім на клапан і фільтр накручуються кульові крани, які згодом через перехідники можуть бути приєднані до загальної системи опалення.