Як зробити своїми руками трансформатор Тесла Трансформатор Тесла є коливальним контуром, що складається з резонансних котушок. Це пристрій здатний видавати струм великої частоти і номіналу. Побудувати такий трансформатор своїми руками непросто, але можливо і ми не будемо першими його вже давно зібрали і користуються.

Треба дотримуватися технології і нікуди не поспішати, будь-який відступ від порядку виготовлення може стати причиною невдачі.

Як зробити своїми руками трансформатор Тесла

В якості джерела живлення можна використовувати найпростішу розетку 220 В. В даному випадку ми будемо працювати з напругою 4кВ, тому по ходу справи вам треба пам'ятати про правила безпеки поводження з електроприладами і взагалі діяти дуже обережно. Під підвищувальний трансформатор можна пристосувати все що завгодно, у тому числі і МОП від мікрохвильової печі. У даному випадку був використаний стандартний МОП від НВЧ видає 4кВ і 1,5 кВ.

Сумарна потужність батареї конденсаторів, використовуваної при створенні нашого трансформатора Тесла дорівнює 39 нФ, ємність кожного конденсатора дорівнює 4,7 нФ, таких в конструкції виробу вісім штук. До речі, включені вони паралельно один одному. І ще, кожен конденсатор, використовується у справі, розрахований на 6,3 кВ.

Як зробити своїми руками трансформатор Тесла
Як зробити своїми руками трансформатор Тесла

У ролі розрядника можна використовувати два болта, зазор між ними повинен становити приблизно 1 мм.

Первинна обмотка являє собою сім витків трубки з міді діаметром 4 мм. Підключення котушки було виконано на шостому витку.
Вторинну котушку можна зробити з ПВХ труби і тонкого мідного дроту. Діаметр труби, використаної в даному випадку, становить 6,5 див. Треба відразу зауважити, що мотати потрібно дуже багато. Що стосується товщини дроту, то краще всього підійде дріт 0,4 мм. І ще, дріт повинна бути емальованому. Більше того, буде не зайвим покрити вторинну котушку після завершення намотування, товстим шаром лаку, додаткова ізоляція тут точно не зашкодить.

Як зробити своїми руками трансформатор Тесла
З метою подовження іскри можна використовувати тороід, в його ролі чудово підійде алюмінієва труба, від простої витяжки, скручена в колечко. Це кільце необхідно підключити якраз до вторинної обмотки, а якщо бути точніше до її висновку. Згадати треба і про те, що нижній висновок цієї обмотки обов'язково повинен бути заземлений, причому грамотно заземлений, якщо зробити це правильно, ефективність роботи трансформатора буде дуже високою.

На завершення знову варто зауважити, що збирати трансформатор Тесли треба дуже обережно, по можливості не поодинці. Вкрай важливо розуміти, що до чого і знати теорію, інакше можна отримати серйозну травму і при цьому так нічого і не зробити.