Створення живої огорожі З кожним роком живоплоти набирають все більшу популярність. Вона може не тільки служити парканом, але і захищає ділянку від пилу, вітру, також вона послужить чудовою звукоізоляційною системою, якщо будинок розташований поруч з галасливими об'єктами.

Живопліт буває різної висоти, потрібно лише чітко визначитися з цілями її створення. Рослини потрібно висадити в кілька ліній, і зовнішній ряд часто буває вище за інших. При її створенні потрібно ретельно обміркувати, які рослини садити. Іноді огорожі можуть складатися з декількох видів рослин, трав і дерев або ж з одного. Варто враховувати, що, як правило, змішаний варіант вимагає більше простору і йому потрібен більш ретельний догляд, ніж огорожі з одного виду рослин.

При її створенні найчастіше використовуються такі види рослин, як кизильник, ялівець, барбарис, тіс або самшит. Для огородження приватних територій можна чудово підійде липа дрібнолиста і крупнолистная, кипарисовик, ільм, чорний або білий тополя, клен або верба. Для оформлення більш колючим живоплоту чудово підійде глід, туя або ялина. Хвойні не тільки можуть захистити територію, але і освіжити повітря.

Підготовлені саджанці слід висадити в кілька ліній в шаховому порядку на відстані не більше 150 сантиметрів один від одного. Залежно від рослини потрібно вибирати правильний сезон посадки. Середина весни є найзручнішим часом для подібних робіт. Для кращого росту рослин потрібно садити їх на світлій стороні і уникати тіні. Увагу слід звернути на такому аспекті, як грунт, в якій будуть вирощуватися багаторічні рослини.

Створення живої огорожі
Створення живої огорожі

Для початку потрібно размерить територію і точно визначитися, де і як буде розташовуватися огорожа. Щоб правильно вимірювання території, можна скористатися мотузкою, натягнутому між крайніми точками, яка покаже напрямок посадки, або використовувати звичайні кілки. Далі викопується траншея глибиною 60-80 сантиметрів, куди викладаються добрива, необхідні для нормальної життєдіяльності саджанців. Після посадки необхідно утрамбувати грунт навколо рослин і полити.

Грунт для огорожі виснажується досить швидко за рахунок великої кількості рослин у ній. Щоб заповнити всі поживні речовини, потрібно раз на рік удобрювати грунт компостом або мульчею. Бур'яни бажано вчасно видаляти, оскільки вони не тільки будуть псувати вигляд, але і заважати рослинам. Також для додання красивого і рівної форми краще підстригати огорожа.