Будівельний цегла особливості та характеристики Важко уявити сьогодні якесь будівництво без застосування цегли. Поряд з деревом, цегла став найпопулярнішим будівельним матеріалом, а через його дешевизну – користуються великим попитом.

Цегла має форму паралелепіпеда. Він чудово перейняв всі властивості природного каменю, так як володіє відмінною міцністю, водостійкістю і чудово переносить зовнішні впливи, в тому числі і механічні.

Технологічні характеристики

Повнотіла цегла.
Сучасні технології мають на «озброєнні» дуже багато «рецептів» приготування цеглин, але в основному, за своїм технологічним особливостям і методів обробки, цегла ділять на:
- силікатна;
- гіперпресована;
- керамічний.
Самим затребуваним, надійним і перевіреним часом, є керамічна цегла. Така лідируюча позиція, яку займає керамічна цегла вже багато років, обумовлена рядом технічних характеристик:
1. Керамічна цегла дуже добре переносить зовнішні впливи. Під ними маються на увазі температурні перепади, висока вологість або гранично низькі температури. Даний матеріал настільки надійний, що перебуваючи навіть в таких складних кліматичних умовах, будови не тільки не піддаються руйнуванню, але і зберігають прекрасний естетичний вигляд.
2. Висока міцність матеріалу дає можливість використовувати в самих різних видах будівництва.
3. Основним компонентом керамічної цегли є глина. Цей факт зараховує матеріал до екологічно чистим. Застосовуючи керамічна цегла в будівництві, можна бути впевненим у тому, що не відбуватиметься жодних випарів або виділень токсичних речовин.
Будівельний цегла особливості та характеристики

Різновиди керамічного матеріалу


У зв'язку з тим, що застосування керамічної цегли дуже широко, з'явилися його різновиди. По суті, види керамічної цегли мають однакову технологічну структуру, але деякі технічні особливості дозволяють застосовувати їх в різних областях будівництва.
1. Будівельний повнотіла цегла є основним будівельним матеріалом. Його використовують при закладці фундаменту, колон, стін та інших елементів.
2. Пустотіла цегла одинарний використовується для зведення внутрішніх і зовнішніх несучих стін. Випускаються підвиди цього цеглини, які володіють дуже високою теплопровідністю.
3. Камінь подвійний – самий надійний і міцний матеріал. Його функціональні обов'язки – несучі стіни внутрішні і зовнішні. Це тип цегли відносять до «теплого». При дотриманні деяких конструктивних особливостей при будівництві з подвійним каменем, можна відмовитися від додаткових обігрівальних коштів для стін.
Будівельний цегла особливості та характеристики
Поризований блок
4. Великоформатний керамічний поризований блок використовується при будівництві несучих стін і перегородок. Даний матеріал дуже популярний серед будівельників, тому що, через свою масштабність, відбувається менше використання цементної суміші.
Незважаючи на те, що цегла – далеко не молодий будівельний матеріал, його популярність не падає, а зростає. Населення планети все більше має бажання проживати в екологічно чистих будинках, а застосування керамічної цегли – перша справа. Суперсучасні котеджні селища виготовляються саме з простого і надійного керамічної цегли.