Як вибрати грунтовку для деревини Деревина є одним з найдавніших матеріалів, що застосовуються при будівництві. Однак її загальновідомий недолік при фарбуванні – значна кількість лакофарбового матеріалу просто вбирається, і тому процедуру доводиться повторювати кілька разів.

Для того, щоб запобігти таку втрату матеріалу і часу, сучасні виробники пропонують спеціальні грунтувальні склади, доводять деревину до потрібного технологічного стану. Проникаючи вглиб матеріалу, ґрунтовка скріплює його на декількох рівнях. Крім того, що утворилася на поверхні тонка плівка не тільки запобігає вбирання фарби, але і служить бар'єром проти руйнівного впливу води і гниття на деревину.

Залежно від використовуваних компонентів виробляються такі види грунтовки для дерева:

• Алкідна. Найбільш оптимальний варіант для необробленої деревини. В результаті її застосування підстава виходить рівним і гладким, практично не містить ворс. Наявність різних відтінків ґрунтовки дозволяє створювати захисну плівку потрібного кольору, що служить до посилення фінішного фарбувального шару. Алкідна грунтовка сохне 10 – 14 годин.

• Акрилова. Відрізняється високим универсалізмом. Крім деревини, її можна обробляти й інші підстави. Рідина практично не має запаху, швидко сохне, її можна додатково розвести водою. Бездоганна екологічність акрилової просочення робить її застосування безмежним.

• Шелакова. Основна спеціалізація цієї грунтовки – запобігання виступання лаку на поверхню деревини. Використовується також в якості ізолятора в морилкою.

• Епоксидна. По суті, це розведена фарба. Рекомендації по застосуванню у різних підвидів різні, тому потрібно слідувати інструкції до конкретного матеріалу.

Як вибрати грунтовку для деревини
Один з головних критеріїв, що береться до уваги при виборі грунтовки, це місце проведення робіт. Якщо обробка буде проводитися на вулиці, тут можуть виникнути додаткові вимоги для грунтовки матеріалу – стійкість до вологи, сонця, перепадів температур.

Для таких випадків найбільш підійдуть ґрунтовки акрилового виду, адже швидкість висихання їх досить висока. Краще всього починати обробку вранці, щоб був час для достатнього просихання протягом дня. Якщо ж необхідно впоратися з грунтуванням швидко, за одне нанесення, то в такому випадку перевагу мають алкідні грунтовки, відрізняються хорошою покрываемостью.

Підготовка підстави під грунтування здійснюється згідно з рекомендаціями до кожного конкретного виду. Часто вона включає в себе попередню шліфування, очищення, перевірку на ступінь просочування вологою.