Як використовувати золу на дачі При наявності лазні або пічного опалення в будинку виходить дуже багато золи, яку не варто викидати: вона може бути застосована для цілого ряду корисних цілей на дачній ділянці.

В цьому відношенні особливо цінні продукти згорання соломи або березових дров: в принципі, будь-які дрова дають багату на мінеральні компоненти речовина.

Найчастіше зола на дачі застосовується для таких цілей:

1. Стимулятор для насіння. Дуже корисно замочувати насіння перед висадкою не у воді, а в настої золи: витримавши їх в такій рідині 3-6 годин і потім висушивши, таким чином готується чудовий посівний матеріал. Готується розчин шляхом додавання пари столових ложок золи на 1 літр води, з подальшим настоюванням протягом 48 годин. За допомогою такої рідини підживлюють розсаду і кімнатні рослини

2. Добриво. Спектр застосування золи для збагачення грунту дуже широкий: це пояснюється наявністю в її складі великої кількості мінеральних компонентів – калію, кальцію, фосфору та ін. Коли саджають дерево або кущ, посадкова яма збагачується золою в кількості 1 кг, що сприяє більш швидкій адаптації саджанця і нарощуванню його кореневої системи. Дорослий дерева підживлюють золою кожен 4-5 роки, для чого навколо стовбура прокапывается невелике заглиблення, куди вноситься близько 2 кг золи з наступним закопуванням. Також золою удобрюють грядки під овочі і ягоди, вносячи її як в сухому, так і в розведеному вигляді.

3. Компонент компосту. Додавання золи сприяє більш швидкому розкладу органіки, що дачники використовують при приготуванні компосту: крім убыстрения процесу, речовина компосту насичується мінеральними речовинами.

4. Засіб проти шкідників і хвороб. Зола - універсальний засіб у протистоянні шкідливих комах і хвороб,

Як використовувати золу на дачі
запобігання ураження розсади чорною ніжкою, агрусу і огірків – борошнистою росою, капусти – кілою і гусеницями. Висаджену розсаду помідорів через тиждень корисно опудрить за допомогою золи: та ж процедура проводитися, коли з'явиться перша зав'язь. Для захисту капусти від гусениць щоранку практикується обприскування листя зольної рідиною. А ось за допомогою відвару золи можна ефективно боротися з навалою капустяної попелиці: готується такий відвар кип'ятінням розчину 300 г золи/1 літр води протягом 20 хв. Після відстоювання і проціджування розчин доводиться до 10 літрів. Для захисту хрестоцвітих від бліх застосовується посипання їх сумішшю золою, з додаванням тютюнової пилу. Той же метод використовується для боротьби зі слимаками і личинок колорадського жука, що гинуть після обсипання золою протягом 48 годин.