Рейковий домкрат ваш помічник у гаражі і на будівництві Рейковий механічний домкрат являє собою інструмент, використовуваний для утримання і підйому різних вантажів на певну висоту. З ним можна працювати як самостійно, так і в сукупності з іншими механізмами.

Досить часто домкрат ми застосовуємо при заміні коліс автомобіля. Більшість з нас знає правила користування домкратом, проте не всі знають, що сфера його застосування досить широка. Його застосовують при демонтажі будівельних конструкцій, в мостобудуванні, при прокладанні ліній електропередач, а також у багатьох інших промислових сферах.

Домкрат є надійним, компактним і простим інструментом. На сьогоднішній день використовують два види домкратів: з електричним і ручним приводом. А вони вже діляться на гвинтові, рейкові, пневматичні і гідравлічні домкрати. Ними можна піднімати вантажі на висоту до кількох метрів і навіть більше.

В цій статті детально розпишемо пристрій рейкового домкрата. Головним елементом даного інструменту є вантажопідйомна сталева рейка, яка обладнана платформою для вантажу. Цей майданчик знаходиться на найнижчому положенні. Після того, як вантаж буде піднято, рейка фіксується в певному положенні за допомогою спеціального стопорного пристрою.

Домкрати, розраховані на підйом вантажу до 6 кг, обладнуються одноступінчатою передачею. Домкрати, розраховані на підйом вантажу понад 15 тонн мають триступеневу передачу. До таких домкратів відноситься домкрат ІН-10, який приводиться в рух з допомогою ручного приводу.

Його зазвичай застосовують для проведення будівельних робіт та для встановлення об'ємних вантажів. Його конструкція складається з рейкового механізму, який приводиться в рух за допомогою рукоятки, що передає зусиллі триступеневої коробці. Як тільки вантаж підіймається на потрібну висоту, рейка стопориться відповідним пристроєм. Верхня і нижня частина домкрат має кріпильні скоби для строп, що встановлюються при його переміщенні.

В комплекті до будь-якого домкрату йде інструкція. Застосовують рейковий домкрат, як на відкритому просторі, так і всередині приміщення. Він має досить високий ККД, рівний 0,85.