Як засипати старий колодязь При вичерпується експлуатаційного ресурсу колодязя спостерігається його обміління і погіршення якості води. Якщо проведені очисні роботи не дали позитивного результату, значить старий колодязь потрібно ліквідувати і викопувати новий.

Якщо просто залишити старий колодязь, він почне поступово засмічуватися, що негативно вплине на чистоту водоносного шару. До того ж застояна вода з часом почне валити неприємні запахи і стане осередком розмноження шкідливих комах. Не варто забувати про потенційну небезпеку занедбаних колодязів для дітей і домашніх тварин.

Існує кілька способів осушення старого колодязя:

1. Відкачування води. Зазвичай потреба в осушенні виникає у разі розташування колодязної шахти всередині будівлі. Так і при зовнішньому розташуванні ліквідується колодязя розтікання води по території або збільшення вологості землі не дуже хороші явища на присадибній ділянці. Як правило, господарям садиби відомо той час в сезоні, коли вода прибуває в найменших обсягах: саме цей момент і потрібно використати для засипки. В крайньому випадку, якщо мова йде про знову придбаній ділянці, цю інформацію можна дізнатися у сусідів, адже водоносний шар у даному випадку загальний. Для відкачування води застосовується дренажний насос, а слив здійснюють подалі від двору, щоб уникнути підтоплення території ділянки.

2. Без осушення. У разі, якщо старий колодязь має відносно невелику висоту водяного стовпа, з припиненням надходження нової води, можна обійтися без осушення. Визначається шляхом вимірювання глибини колодязя, використовуючи мотузку з

Як засипати старий колодязь
вантажем. Також на таку ситуацію може вказати наявність гнильного запаху, характерного для покинутих пересохлих колодязів. Роботи по засипанню в даному випадку дуже прості, адже не потрібно застосування спеціально привезених матеріалів з великими фракціями – в даному випадку зійде звичайна земля, наявна у вільному доступі в цій місцевості.

3. Дренажна система. Якщо глуха засипка колодязя, з припиненням надходження нової води, неможлива, необхідно провести облаштування спеціального дренажу. Особливо це актуально у випадку розташування старого колодязя всередині господарської або житлової споруди. При монтажі дренажної системи важливо вибрати підходящу точку зливання відводиться води, щоб уникнути її повернення назад, або розливання по ділянці. Після цього може бути виконана засипка шахти, з гідроізоляцією її верхній частині.