Телескопічні та колінчасті автовишки в чому відмінності Автовишка – незамінний вид спеціальної техніки, завдяки якій можна виконувати різні види робіт. На даний момент її використовують у комунальних господарствах, з метою ремонтних і монтажних робіт, і в момент облаштування ліній електропередач.

По суті, розглядаючи цей клас техніки, в автовишок немає аналогів. avtovyshka154.ru надасть вам на вибір різні моделі, які можна орендувати на годину роботи, що дуже вигідно, якщо необхідно виконати невеликий обсяг робіт.

Телескопічні та колінчасті автовишки в чому відмінності

Відштовхуючись від конструкційних особливостей стріли, зараз виділяють автовишки колінчастого і телескопічного виду. У цій статті розберемося з їх особливостями та основними відмінностями.

Колінчастий вид з'явився набагато раніше, ніж його телескопічний аналог. Її особливість полягає в тому, що стріла складається на подобі гармошки. В основному вона складається з двох-трьох колін (секцій), які з'єднуються між собою осьовими шарнірами. Розлучаються і складаються коліна завдяки гідроциліндрів. Дана конструкція найбільш проста, тому, такі автовишки користуються великим попитом.

Колінчасті моделі та їх особливості:
• секція такий автовишки складається один на одного шляхом згинання (звичайно, це займає чимало вільного простору, але забезпечує високу надійність);
• в експлуатації вони більш прості, ніж телескопічні;
• стріла здатна повертатися на 360 градусів, з-за чого експлуатація такої техніки є дуже зручна;
• корзина (люлька) може подаватися в будь-яких напрямках: горизонтальне або вертикальне;
• універсальність, надійність і безпека техніки.

Саме завдяки таким особливостям колінчастий автовишка має деякі переваги перед телескопічною, якщо порівнювати їх на рівних умовах.

Варто відзначити, що за вартістю колінчастий автовишка виходить дешевше, ніж телескопічна, але в експлуатації вона дорожче, так як в процесі роботи споживається чимало енергії, що обумовлюється нерівномірним розподілом ваги.

Розглядаючи транспортування техніки, колінчастий вигляд більш компактний, ніж телескопічний, але для здійснення робіт йому потрібно більше вільного простору.

До того ж, за колінчастого приводу розкладання стріли втрачається маневреність обладнання, у зв'язку з чим така вишка може використовувати не у всіх сферах. З цієї причини, найчастіше колінчастий спецтехніка знаходить застосування на тих майданчиках, де є чимало вільного простору. Що стосується оренди, то колінчастий вишка обходиться дешевше, ніж телескопічна.

Механізм телескопічного типу схожий з антеною, так як стріла складається з кількох трубчастих елементів, які висуваються один за одним. Завдяки такому принципу можливий підйом люльки на будь-які висоти. Висуваються і складаються коліна завдяки тросово-ланцюгового або гідравлічного механізму. За рахунок такої конструкції поліпшується надійність, маневреність техніки і відкривається можливість роботи в областях з обмеженим простором. Більш функціональними є моделі, здатні функціонувати під негативним кутом. Варто зауважити, що пересування люльки в горизонтальному положенні в такій моделі не передбачається.

Найчастіше така спецтехніка застосовується в вузьких дворах і на вулицях міста. У деяких випадках телескопічна автовишка може забезпечуватися «гуськом», який служить додатковим коліном для підняття люльки. Завдяки такому елементу поліпшується маневреність і більш точно подається платформа до робочого місця. Більш ефективна робота досягається також за рахунок того, що люлькою можна керувати з двох місць: з кабіни і з самої платформи. Люлька рухається плавним ходом, за що відповідає тросово-ланцюговий механізм або гідроциліндри.