Доріжки на дачі з гранітної крихти Одним з важливих етапів облаштування присадибної ділянки є розбивка та укладання доріжок. При цьому можуть застосовуватися досить різні технології, але, можливо, найпростіший варіант – насипні доріжки.

В якості матеріалу в даному випадку застосовується пісок або гранвідсів: останній тип більш стійкий до кліматичних і експлуатаційних навантажень.

Гранітна крихта виготовляється спеціально, або ж виступає в якості відходів від виробництва щебеню. За допомогою даного матеріалу можна відмінно декорувати дачні ділянки, наприклад, для оформлення квітників. Але все ж як укладочного матеріалу для доріжок він використовується найчастіше: його сипучість дозволяє проводити широкі експерименти з формами і складністю даних елементів. Ще одне поширеною застосування гранітної крихти – відсипання різних майданчиків та зон, в результаті чого вони захищаються від виникнення калюж і бруду.

Для підвищення декоративних властивостей гранітної крихти її офарблюють в різні кольори, але найбільшою популярністю користується гранвідсів червоного, сірого і зеленого кольору. Дуже часто застосовуються комбінації різних кольорів, для створення цікавих візерунків, орнаментів або картин. В такому випадку подібні елементи захищають укладанням бордюрів по сторонам.

Відмінною особливістю гранітної крихти є її здатність органічно вписатися практично в будь-який ландшафтний стиль. З її допомогою дуже зручно пом'якшувати різкі перепади між окремими доріжками, зонами та майданчиками. Завдяки різним фарбам дизайнери отримують можливість створювати будь-який потрібний настрій, а висока міцність дозволяє гарантувати хорошу довговічність створеним елементів.

Гранітна крихта дуже стійка до впливу вологи, розмити такі доріжки практично неможливо. До того ж, хороші дренажні здібності дозволяють волозі вільно проходити через поверхню доріжки, не завдаючи їй ніякої шкоди. Завдяки цьому за подібними елементами практично не потрібно доглядати, хіба що прибирати час від часу сміття від садових рослин. Бур'янисті рослини практично ніколи не здатні пробитися через шар гранвідсіву.

Доріжки на дачі з гранітної крихти

Такі явища, як сезонні температурні коливання, не чинять на гранітну крихту ніякого шкідливого впливу. Ну а дешевизна матеріалу робить його дуже доступним і популярним серед дачників. Головне – правильно розмітити прокласти і розмітити доріжку. При її облаштуванні викопується традиційна траншея у 20-30 см, з облаштуванням піщаної подушки і укладанням геотекстильної прокладки. По боках проводиться укладання бордюрів, ну а основна робота по засипці проводиться простим засипанням розрівнюванням гранітної крихти, з легким змочуванням кожного пласта.