Розрахунок фарбування металоконструкцій При необхідності фарбування металевих конструкцій краще не робити спроб вирішити цю задачу самостійно, а довірити процес досвідченим фахівцям, які добре знайомі з технологією фарбування.

Перше, що необхідно зробити – видалити колишнє покриття і зачисть іржу, стала наслідком природного процесу корозії металу. Для усунення нерівностей і інших дефектів поверхні виконується її шліфування. Інгода фахівці приймають рішення про демонтаж усієї конструкції. Лише після повного розбирання всіх деталей можна ретельно і акуратно пофарбувати кожну з них.

Особливо ретельно слід видалити пил і забруднення, оскільки навіть невелика присутність зовнішніх елементів може призвести до неякісного грунтовці і, відповідно, до нерівного лакофарбовому покриттю. Перед грунтовкою оброблювана поверхня піддається обезжирення, для чого застосовуються спеціальні мийні засоби.

Лише після повного просихання поверхні на неї наноситься шар грунту. Всі підготовчі роботи повинні бути проведені з максимальною оперативністю, оскільки призначена для обробки металоконструкція може знову запорошитися.

У процесі цієї підготовчої процедури здійснюється розрахунок необхідного обсягу фарби. Площа, що піддається обробці, вимірюється в квадратних метрах. Для її точного визначення необхідно використовувати креслення металоконструкцій, а також точно знати їх масу.

Фахівці проводять розрахунки на основі спеціальних таблиць або спеціальних комп'ютерних програм, які створені для виконання подібного роду робіт. У процесі фарбування металоконструкцій фахівцями проводяться також роботи, спрямовані на їх захист від корозії.

Способів фарбування металоконструкцій на даний момент існує величезна безліч. Найбільш часто в цих цілях застосовують порошкове забарвлення, а також традиційні методи обробки з використанням таких видів лакофарбових матеріалів, як лаки, емалі, барвники. Метод порошкового фарбування відноситься до числа новітніх, проте він вже встиг добре зарекомендувати себе на практиці і здобути величезну популярність.

Якщо ж потрібно пофарбувати конструкцію, виконану з оцинкованого металу, то в даному випадку вимагається застосування спеціальних акрилових грунт-емалей.