Обрізна дошка рекомендації по вибору Така різновид будівельного матеріалу як обрізна дошка, це не що інше, як вирізані особливим способом з деревини дошки, з досить рівними бічними кромками.

У сфері будівництва, подібний матеріал, в наші дні, вважається найбільш затребуваним і досить широко використовується як при проведенні зовнішніх робіт, так і при внутрішньому облаштуванні різного роду приміщень.

Одним з найголовніших критеріїв вибору подібної дошки, звичайно ж, є безпосередньо сам матеріал, з якого вона виготовлена. Порода деревини, в даній ситуації, робить дуже серйозний вплив не тільки на її кінцевий зовнішній вигляд, але і на такі досить важливі характеристики, як вологостійкість, міцність, стійкість до гниття і т. п.

Найбільш поширеними, завдяки своїй широкій доступності, сьогодні вважаються матеріали, виготовлені з сосни і ялини. При цьому, оскільки соснові дошки мають досить щільною структурою і вельми невисокою теплопровідністю, то їх, як правило, найчастіше застосовують для спорудження різних каркасів і несучих конструкцій. Що ж стосується матеріалу з ялини, то він найкраще підходить винятково для виконання оздоблювальних робіт.

У доповненні до всього, виконана з хвойної деревини обрізна дошка, також має і неймовірно високими антисептичними показниками, що робить її абсолютно незамінною при будівництві та облаштуванні лазень, мансард і камінних залів. Що стосується самого процесу виготовлення обрізної дошки, то тут сьогодні застосовується три різні технології розпилу.

Радіальна технологія

Обрізна дошка рекомендації по вибору
Даний спосіб передбачає виготовлення максимально високоякісного матеріалу, оскільки дошки, в подібній ситуації, випилюються лише з середньої частини колоди. Так як лінія розрізу, при такому розпилі, зазвичай проходить безпосередньо через центральну частину стовбура, то такі дошки в процесі експлуатації практично не будуть піддаватися деформації.

Напіврадіальний

У разі застосування подібної технології, вартість даного матеріалу дуже серйозно зменшується завдяки істотному зменшенню обсягу відходів. Однак, одночасно з цим, дана методика розпилу вельми негативно позначається на експлуатаційних характеристиках повністю готового продукту. Так, наприклад, виготовлена таким методом дошка відрізняється підвищеною схильністю до різного роду деформацій.

Тангенціальний

Найбільш доступний по своїй вартості матеріал виготовляється саме з даної технології, яка передбачає розпил деревини під досить гострим кутом безпосередньо до напрямку самих волокон. Виконані за такою методикою дошки зазвичай мають досить яскравою текстурою, однак, при цьому, відрізняються досить високою схильністю до розбухання і усихання.