Перелік найбільш екологічно чистих утеплювачів Використання додаткової теплоізоляції стало візитною карткою сучасного будівництва: за рахунок реалізації даних заходів досягається значна економія енергоресурсів.

Матеріалів для утеплення існує безліч, однак не все їх можна назвати екологічно чистими: а цей показник є дуже суттєвим, особливо для людей, які страждають алергіями і для дітей.

До утеплювачам, що виділяється своєю екологічною чистотою, можна віднести наступні:

1. Льон. Особливість льону в тому, що для його застосування в якості теплоізолятора в основному не потрібна ніяка попередня підготовка. Лляні волокна є матеріалом для виготовлення однойменного повсті і стрічкової паклі.

2. Блоки з торфу. На першому етапі торф проходить процедуру дроблення, потім у нього додають воду і доводять до пастоподібного стану. Наступним етапом йде додавання в пасту дрібних деревних відходів, з ретельним перемішуванням. І в ув'язненні – висушування, пресування і формування блоків. За своїми експлуатаційними характеристиками отриманий таким чином матеріал не поступається мембранним пароизоляторам, добре опираючись навіть замерзання потрапила всередину матеріалу рідини. За рахунок наявності в торфі натуральних антисептиків блоки дуже добре протистоять цвілі і грибка.

3. Ековата. Даний утеплювач виробляють виключно з целюлози, з додаванням сполук бору для додання матеріалу протипожежних якостей, а також стійкості до впливу шкідливих мікроорганізмів. Єдиним недоліком эковат є їх слабка опірність волозі, тому застосування даного утеплювача обмежена тільки сухими ділянками.

4. Овеча вовна. У продаж матеріал надходить у вигляді полотен, які відрізняються за щільністю – від 25 до 120 мм. Шерсть схильна до вбирання води в значних обсягах, однак при висиханні волога повністю виводиться, не пошкоджуючи матеріал. Тому дуже важливо при використанні вовняних полотен не покривати їх за допомогою поліетиленової плівки, не пропускає пар.

5. Деревноволокнисті плити. Матеріалом для їх виробництва служать відходи деревообробних виробництв. За рахунок хороших теплоізолюючих і звукопоглинальних властивостей деревини цей утеплювач завоював широку популярність: до того ж, деревоволокнисті плити мають хорошу міцність і паропроникність.

Перелік найбільш екологічно чистих утеплювачів

6. Пробка. Ціна даного матеріалу досить висока, з причини значних витрат на транспортування вихідної сировини з Португалії. Однак властивості пробки з лишком підтверджують її дорожнечу: до відмінним ізолюючим показниками додається дуже легка вага.

7. Камка. Сировиною для виготовлення цього утеплювача служать викинуті на берег моря водорості. Крім здатності відмінно утримувати тепло і шум, камка чудово чинить опір воді, при цьому граючи роль природного регулятора вологості в приміщенні, забираючи зайве або виділяючи відсутня.