Чим краще облицювати камін У наш час каміни вже втратили своє первісне призначення – обігрів приміщення, і носять скоріше функцію, що декорує. Однак, тим не менш, вогонь в ньому розлучається, і тому обробка його має деяку специфіку, адже потрібно враховувати періодичне нагрівання до високої температури з подальшим охолодженням.

Як правило, для облицювання камінів найчастіше застосовують такі матеріали:

1. Мармур. Класичний матеріал для цієї мети, здатний витримувати значні температурні коливання. Полірування додає йому дуже красивий зовнішній вигляд, що здавна цінується. Завдяки тому, що мармур може бути різних відтінків, то і для декорування каміна можна підібрати найбільш підходящий колір з точки зору дизайну. Укладання цього каменю – процес досить складний, адже мармур неподатлив в порізки, а досягти візуальної безшовних під силу лише досвідченим майстрам. Укладання мармуру нагадує аналогічні роботи з кахлем, відрізняється лише клей: для мармуру потрібен склад підвищеної міцності.

2. Плитка. Такий варіант можна віднести до бюджетного увазі, однак, для каміна найчастіше застосовують керамограніт, як більш сприятливий з точки зору зовнішнього вигляду і експлуатаційних характеристик. Також відмінним варіантом для облицювання каміна є застосування італійського колекційного кахлю. Керамограніт зручніший у роботі, ніж мармур, адже його підрізку можна здійснювати за місцем роботи. Для цього краще всього використовувати плиткоріз електричного типу, що дозволяють виробляти порізку матеріалу дуже якісно, без утворення відколів і під різними кутами. Укладають керамогрнаит на той же клей, що і мармур.

3. Камінь. Відмінний спосіб декорувати свій камін, завдяки здатності матеріалу створювати упорядковану безформність. Натуральний камінь дуже важко різати, тому краще всього купувати його вже в готовому для укладання вигляді. Камінь штучного типу ріжеться значно краще, адже до його складу входить, як правило, цемент, пісок і деякі добавки. Видів штучного каменю дуже багато, для каміна краще всього підійдуть вироби з акрилу і гіпсу. Також іноді застосовують гнучкий камінь, що складається з наклеєного на полімерну основу тонкого зрізу натурального матеріалу. При декоруванні будь-яким видом каменю

Чим краще облицювати камін
застосовується принцип мозаїки, де припустимі невеликі просвіти і зазори, які усуваються затирання або розчином.

В окремих випадках, коли мова йде про цегляних камінах, то додаткове декорування можна і не застосовувати. Також іноді застосовуються різні види штукатурок: це може бути як звичайна цементна, з подальшим фарбуванням, так і декоративна, в основному, на силікатній основі.