Кілька порад з облаштування штучної водойми Щоб вельми істотно перетворити свій заміський ділянку або прилеглу до будинку територію, дуже багато господарі часто використовують безліч різних методів, починаючи зі створення живих оригінальних огорож, і закінчуючи застосуванням спеціальної кемпінгових меблів.

Однак, в подібній ситуації, існує і ще одне досить цікаве рішення, що передбачає декорування ділянки з допомогою штучного водоймища.

Рукотворний ставок з пластикових елементів

Найбільш економічним і швидким методом облаштування штучної водойми, звичайно ж, є застосування вже повністю готовою пластикової ванни. Однак у разі застосування даного варіанту, необхідно обов'язково пам'ятати про деяких досить важливих тонкощах.
Перш за все, при облаштуванні такого водоймища, здійснюється підготовка ями, розміри якої повинні обов'язково максимально точно повторювати габарити придбаної чаші. При цьому в плані своєї глибини, цей котлован повинен трохи перевищувати висоту пластикової форми. Далі, викопана таким чином яма ретельно очищається від абсолютно всіх сторонніх предметів, а її дно досить якісно трамбується і обов'язково засипається шаром добре просушеного піску, який, в подальшому буде створювати ефект повітряної подушки. І тільки після всіх цих маніпуляцій у котлован встановлюється сама чаша, і залишився навколо неї простір досить акуратно заповнюється піском.

Водойми з досить складною формою

Кілька порад з облаштування штучної водойми
Якщо ж у господаря є бажання облаштувати на своїй ділянці досить надійний і привабливий водойму, виконаний в досить оригінальних формах, то йому, звичайно ж, доведеться застосовувати вже набагато більш складну і трудомістку методику установки. Так, в подібній ситуації, після підготовки котловану всі його краю необхідно в обов'язковому порядку піддавати додаткового посилення з допомогою особливої плівки, яка буде перешкоджати руйнуванню штучного водоймища. Крім того, при облаштуванні такого рукотворного ставка, також ще обов'язково потрібно подбати і про створення більш міцної піщаної подушки.

Штучні стави з литих чаш

У тому випадку, якщо при спорудженні рукотворного водоймища передбачається застосовувати литу чашу, виконану з бетону або металу, то тут дуже важливо пам'ятати про те, що котлован повинен обов'язково бути її як мінімум на метр глибше. При цьому самі стіни майбутнього водоймища, в подібній ситуації, обов'язково додатково посилюються за рахунок бетонування, і піддається обробці особливими гідроізоляційними просоченнями. Все це, відповідно, зробить бетон набагато більш стійким до впливу високої вологості.